Prigožin tvrdí, že pozície Wagnerovej skupiny v Bachmute odovzdajú Čečencom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ramzan Kadyrov
Čečenský vodca Ramzan Kadyrov. Foto: archívne, SITA/AP.

Šéf súkromnej ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin povedal, že pozície v ukrajinskom Bachmute odovzdá 10. mája silám čečenského vodcu Ramzana Kadyrova. Uviedol to v sobotu na platforme Telegram, informuje spravodajský portál CNN.

Vyčerpaný bojový potenciál

„Ďakujem Ramzanovi Achmatovičovi za to, že súhlasil s prevzatím našich pozícií v Bachmute a s najväčšou pravdepodobnosťou mal príležitosť získať všetko potrebné a všetky potrebné zdroje,“ uviedol Prigožin.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Už teraz kontaktujem jeho zástupcov, aby sa okamžite začalo s presunom pozícií, aby 10. mája o 00.00, presne v momente, keď podľa našich prepočtov úplne vyčerpáme svoj bojový potenciál, naši spolubojovníci zaujali naše miesta a pokračovali útok na Bachmut,“ dodal.

Nedostatok zásob munície

Neslávne známy čečenský vodca Kadyrov, ktorý je spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina, v piatok povedal, že rád prevezme Prigožinove pozície, ak sa Wagnerovci rozhodnú opustiť Bachmut.

Prigožin pohrozil, že v stredu 10. mája stiahne svojich žoldnierov z bojov o Bachmut, pričom sa odvolával na nedostatok zásob munície, z ktorého obviňuje ruské vojenské velenie. Nie je jasné, ako vážne to s odovzdaním pozícií Kadyrovovi myslí, keďže sa často vyjadruje sarkasticky, upozorňuje CNN.

Líder Wagnerovcov tiež povedal, že v Bachmute zostáva ruským silám dobyť už menej ako dva kilometre štvorcové územia. Ukrajina zas v sobotu uviedla, že ruským jednotkám sa v Bachmute nepodarilo dosiahnuť žiadny prielom, pričom Prigožinove tvrdenia o nedostatku munície odmietla ako „bluf“.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jevgenij PrigožinRamzan Kadyrov