Prieskum ukázal, aká by bola účasť na januárovom referende o zmene ústavy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SMER SD: Odovzdali podpísané petičné hárky
Zľava: Podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha, predseda strany Smer-SD Robert Fico, podpredsedovia strany Smer-SD Ladislav Kamenický, Richard Takáč, člen strany Smer-SD Marián Saloň a podpredseda strany Smer-SD Juraj Blanár počas odovzdania podpísaných petičných hárkov k referendu 2022 Kancelárii prezidentky Slovenskej republiky. Bratislava, 24. august 2022. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.

Na januárovom referende o zmene ústavy sa chce zúčastniť 49,7 percenta ľudí a naopak 38,9 percenta opýtaných je rozhodnutých sa na ňom nezúčastniť.

Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia na vzorke 1 058 ľudí starších ako 18 rokov pre agentúru SITA. Prieskum bol realizovaný od piatka 25. novembra do stredy 30. novembra.

Respondenti odpovedali na otázku: „Zúčastníte sa 21. januára 2023 na referende, v ktorom sa budete môcť
vyjadriť, či súhlasíte s tým, aby zmenou ústavy bolo možné skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením Národnej rady SR?“

Zúčastníte sa 21. januára 2023 na referende , v ktorom sa budete môcť vyjadriť, či súhlasíte s tým, aby zmenou ústavy bolo možné skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením Národnej rady SR?
Rozhodne áno 39,2 %
Skôr áno, ako nie 10,5 %
Áno 49,7 %
Skôr nie ako áno 9,9 %
Rozhodne nie 29 %
Nie 38,9 %
Neviem 11,4 %

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Polis Slovakia