Príčina požiaru domova dôchodcov na východe Slovenska je známa, trestné stíhanie zastavili

Hasiči, domov dôchodcov, požiar
Domov dôchodcov v Spišskej Novej Vsi je zdevastovaný na približne 30 až 40 percent. Foto: www.facebook.com

Polícia ukončila vyšetrovanie obrovského požiaru, ktorý vlani v koncom marca zasiahol spišskonovoveský domov dôchodcov. Podľa jeho výsledkov vznikol presne nešpecifikovanou technickou poruchou na elektroinštalácii v podkrovných neobývaných a pre klientov neprístupných častiach.

Všeobecné ohrozenie

Následne sa rozšíril na strešnú konštrukciu budovy, ktorej súčasti zničil. Informovala o tom dnes košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Polícia vlani v súvislosti s prípadom začala trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

„Vzhľadom na výsledky vyšetrovania vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi začaté trestné stíhanie zastavil, pretože tento skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,“ uviedla hovorkyňa.

Evakuácia

Z horiacich priestorov domova dôchodcov sa 29. marca podarilo evakuovať minimálne 230 ľudí, a to klientov domova dôchodcov aj personál. Nikto sa pri požiari nezranil.

V dôsledku požiaru zhorelo štvrté poschodie a strešná konštrukcia budovy domova. Predbežná majetková škoda pre mesto Spišská Nová Ves bol stanovená vo výške najmenej 2,3 milióna eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR