Pri obnove Šrobárovej ulice v Trnave našli ľudské kosti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TRNAVA: Ľudské kosti nájdené pri obnove ulice
Archeologička Zuzana Poláková (vpravo) z Archeologického ústavu SAV v Nitre, vykonáva na stavbe v Trnave záchranný archeologický výskum. Ľudské kosti odkryli stroje počas rekonštrukcie Šrobárovej ulice. Nachádzali sa len pár desiatok centimetrov pod povrchom cesty. Mesto Trnava začalo s obnovou Šrobárovej ulice 1. marca, práce majú podľa zmluvy trvať približne tri mesiace. Trnava, 7. marec 2017.

TRNAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – Ľudské kosti odkryli stroje počas rekonštrukcie Šrobárovej ulice v Trnave. Nachádzali sa len pár desiatok centimetrov pod povrchom cesty. Nálezu sa ujala Zuzana Poláková z Archeologického ústavu SAV v Nitre, ktorá na stavbe vykonáva záchranný archeologický výskum.

Poláková podľa stavu kostí usudzuje, že pochádzajú z novoveku, bude však nutné ich skúmanie, ako aj ďalšie skúmanie miesta nálezu. Archeologička pripúšťa, že nález môže súvisieť s krížom, ktorý sa v týchto miestach pred stáročiami nachádzal. Krajský pamiatkový úrad v Trnave v rozhodnutí o  vykonaní záchranného pamiatkového výskumu upozorňuje skôr na možný nález pozostatkov architektúr renesančného barbakanu v časti od Štefánikovej ulice.

Mesto Trnava začalo s obnovou Šrobárovej ulice 1. marca, práce majú podľa zmluvy trvať približne tri mesiace. Dodávateľom stavby je spoločnosť Cesty Nitra, kompletná rekonštrukcia ulice bude stáť 640-tisíc eur.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať