Aktualizované: Pri dopravnej nehode zahynuli dvaja policajti, päť ľudí je ťažko zranených, zasahoval aj vrtuľník

Polícia
Pri dopravnej nehode v Nitrianskom kraji zahynuli dvaja policajti. Foto: facebook.com/policiaslovakia
  • aktualizované 3. augusta 2017, 15:15

BRATISLAVA/NITRA 3. augusta (WebNoviny.sk) – Dva ľudské životy si vo štvrtok vyžiadala vážna dopravná nehoda pri obci Pribeta v okrese Komárno.

Polícia SR na svojej facebookovej stránky potvrdila, že išlo o dvoch policajtov z Nitrianskeho kraja. Ako agentúru SITA informoval hovorca Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby SR Boris Chmel, dve osoby na mieste ťažkým zraneniam podľahli a ďalších päť ľudí sa zranilo, z toho je jedno dieťa.

Dievčatko má poranenú chrbticu

„Posádka leteckých záchranárov pomáhala 10-ročnému dievčatku, ktoré má poranenú chrbticu, povrchové odreniny na tele a hlave a bolo dezorientované. Po ošetrení a preložení na palubu vrtuľníka bola malá pacientka v stabilizovanom stave letecky transportovaná do Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave,“ uviedla hovorkyňa AIR – TRANSPORT EUROPE Zuzana Hopjaková.

Ďalších zranených, medzi ktorými je aj ďalšie dieťa s ľahšími poraneniami, previezli záchranári do nemocníc v Nových Zámkoch a v Komárne.

Zasahoval aj vrtuľník

Na mieste zasahovali štyri pozemné ambulancie záchrannej zdravotnej služby a vrtuľník. Záchranári ošetrili zranené osoby. Hasiči vyslobodzovali zakliesnených zranených.

Podľa slov nitrianskej krajskej policajnej hovorkyne Renáty Čuhákovej zahynuli pri tragédii dvaja policajti Oddelenia železničnej polície v Štúrove, ktorí mali 39 a 34 rokov. „Dnes krátko pred jedenástou hodinou predpoludním sa hliadka oddelenia železničnej polície presúvala z Nových Zámkov na svoj útvar v Štúrove, keď v úseku medzi Pribetou a Bajčom pravdepodobne do ich vozidla sprava narazilo vozidlo Suzuki idúce po vedľajšej ceste,“ uviedla Čuháková.

Ohľaduplnosť na cestách

Policajné služobné auto Kia Ceed po zrážke narazilo do protiidúcej dodávky Peugeot Boxer, Suzuki skončilo po zrážke mimo cesty. Okolnosti dopravnej nehody ako aj miera jej zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Na mieste nehody bol aj znalec z odboru cestnej dopravy, ktorého znalecký posudok prispeje k objasneniu jej priebehu.

„Riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Nitre, ktorý je na mieste udalosti, apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, ktorých doslova prosí o ohľaduplnosť na cestách a žiada vodičov, aby sa plne venovali vedeniu vozidla a sledovali situáciu v cestnej premávke, zvlášť v období vysokých teplôt, keď skôr dochádza k únave a útlmu zmyslov,“ uviedla Čuháková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR