Prezident Zeman zverejnil želanie do nového roku a pripomenul, že sloboda nie je samozrejmosť

Miloš Zeman
Český prezident Miloš Zeman. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

Český prezident Miloš Zeman zverejnil prostredníctvom sociálnej siete Facebook želanie do nového roka, v ktorom všetkým poprial „pevné zdravie, lásku, radosť a šťastie“. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz. Spoluobčanov tiež vyzýva, aby rešpektovali iné názory a pripomína, že „sloboda nie je samozrejmosť“.

„Aj v zložitej dobe, keď pribúdajú starosti, môžeme nájsť skrytý poklad. Nejde o zlato alebo peniaze. Je to druhý človek, blížny, ktorému môžeme urobiť radosť, potešiť slovom i činom,“ napísal Zeman a vyzval Čechov, aby neodsudzovali iných len preto, že majú iný názor. „Áno, názor máme právo kritizovať, ale nezatracujme ich nositeľov. Pamätajme si tiež, že sociálne siete nie sú reálnym životom,“ pokračoval a vyzval, aby si ľudia napriek rozdielom podali ruky.

„Nezabúdajme, že sloboda nie je samozrejmosť. Ochránime ju práve tým, že budeme mať úctu k iným ľuďom a iným názorom,“ upozornil a ďalej nabáda ľudí, aby nepočúvali „novodobých ideológov, ktorí chcú rozdeľovať svet“. Na záver Čechov vyzval, aby nezabúdali na svoje „civilizačné korene“, ktoré im dávajú silu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miloš Zeman