Aktualizované: Premiér Pellegrini sa nechystá podať demisiu a vyvrátil aj odchod zo strany Smer-SD

Peter Pellegrini
Predseda vlády SR Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.
  • aktualizované 21. augusta, 16:12

Predseda vlády SR a podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini vyvrátil, že je na odchode zo Smeru-SD.

„Ja som podpredsedom Smeru a je mojou povinnosťou, aby som urobil všetko pre to, aby strana, ktorá prezentuje politiku sociálnej demokracie, naďalej dosahovala dobré výsledky. Sociálna demokracia totiž patrí do nášho každodenného života,“ povedal v stredu po rokovaní vlády Pellegrini.

Demisiu sa podať nechystá a bude robiť všetko pre to, aby ako predseda vlády SR doviedol Slovensko k riadnym parlamentným voľbám.

S Ficom majú rovnaký cieľ

„Prečítal som si toho veľmi veľa, že ako a na koľko percent som sa rozhodol. Musím vyvrátiť akékoľvek reči, že pomaly balím veci,“ uviedol premiér s tým, že jeho úlohou je aj s predsedom strany Robertom Ficom hľadať také možnosti, aby si Smer udržal svoje najsilnejšie postavenie a patril k najúspešnejším politickým stranám v modernej histórii, aby vyhral voľby a mohol byť súčasťou ďalšej vládnej koalície.

„Toto sú moje priority, s ktorými ráno vstávam. Ostatné je v rovine hypotéz a konšpirácií,“ povedal Pellegrini na margo svojho odchodu so Smeru či dokonca z vlády.

Podľa Pellegriniho má rovnaký cieľ, úspech Smeru, aj predseda strany Fico. Tvrdí, že obaja vedú diskusiu, ktorá má svoju postupnosť aj časový rámec. Zároveň vylúčil, že by si počas ich diskusie stanovil striktné podmienky.

Gašparovi neupiera právo na názor

Na otázku, či odmieta na kandidátke bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorý vo svojom facebookovom statuse „poslal“ Pellegriniho do opozičného Progresívneho Slovenska, Pellegrini uviedol, že Gašpar je momentálne civilná osoba a on nikomu právo na názor upierať nebude.

„Mnoho civilných osôb sa vyjadruje k politike a dianiu. Ja nikomu neupieram názor a právo na názor. Keďže ide o civilnú osobu, tak jej názory komentovať nebudem. Je to právo každého občana Slovenskej republiky,“ dodal premiér.

Okrem toho poprel, že by sa v takomto zmysle vyjadroval aj k predsedovi Výboru NR SR pre európske záležitosti Ľubošovi Blahovi.

S Druckerom nie je v kontakte

Premiér Pellegrini sa vyjadril aj k spoločnému politickému projektu exministra Tomáša Druckera. Ako povedal Pellegrini na tlačovej konferencii po stredajšom rokovaní vlády, s Druckerom sa nestretol veľmi dlhý čas a ani s ním nie je v kontakte.

„Nevediem s ním žiadne diskusie. Jediné diskusie, ktoré vediem, sú s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom, aby sme zabezpečili čo najlepší výsledok strany Smer-SD,“ objasnil premiér.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská v tejto súvislosti na tlačovej konferencii uviedla, že s Tomášom Druckerom sa stretla v júni na svadbe a pozdravili sa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PellegriniRobert FicoTibor GašparTomáš Drucker