Premiér Ódor si zapálením sviečky uctil päť obetí minuloročnej dopravnej nehody na Zochovej (foto)

Ľudovít Ódor, tragédia na Zochovej
Predseda vlády Ľudovít Ódor si v pondelok zapálením sviečky uctil obete minuloročnej tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala na autobusovej zastávke Zochova na Staromestskej ulici v Bratislave. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda vlády Ľudovít Ódor si v pondelok zapálením sviečky uctil obete minuloročnej tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala na autobusovej zastávke Zochova na Staromestskej ulici v Bratislave.

Pri tej príležitosti zdôraznil, že úlohou slovenskej spoločnosti je skončiť s toleranciou alkoholu za volantom. „Na tomto mieste zomreli sny. Sny piatich mladých ľudí, ktorí boli plní sily, začínali štúdium na vysokej škole a tešili sa na svoju budúcnosť. Príčinou smrti mladých ľudí bolo nezodpovedné rozhodnutie šoférovať pod vplyvom alkoholu,“ povedal Ódor a zdôraznil, že takéto správanie je neospravedlniteľné.

V pondelok uplynul rok od tragédie, pri ktorej opitý vodič zabil päť mladých ľudí na autobusovej zastávke. Dušan Dedeček pod vplyvom alkoholu nezvládol riadenie vo vysokej rýchlosti a Broňu Božoňovú, Natáliu Hamrákovú, Richarda Hlavácsa, Sashu Slovíka a Mareka Vojtaššáka pripravil o život. Pietne podujatie zorganizovali študenti Univerzity Komenského, Slovenskej technickej univerzity a Vysokej školy múzických umení.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan DědečekĽudovít Ódor
Firmy a inštitúcie STU Slovenská technická univerzitaUK Univerzita Komenského v Bratislave