Premiér Fico sa presťahuje z Bonaparte, keď si nájde dom, kde dožije

Robert Fico
Premiér a šéf Smeru-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico sa odsťahuje z komplexu Bonaparte, keď si nájde dom, v ktorom bude bývať do smrti.

„Nemám 30 rokov a nie som nejaký dromedár, aby som sa sťahoval každé dve hodiny,“ povedal v utorok pre médiá v súvislosti s otázkou, či sa presťahuje zo svojho súčastného bytu, ktorého majiteľ Ladislav B. bol políciou obvinený zo zločinu krátenia dane a poistného.

Premiér totiž pred časom vyhlásil, že v prípade vznesenia obvinenia sa pre neho bývanie v byte stane neprijateľným. Premiér si podľa vlastných slov v súčastnosti hľadá „definitívne bývanie“, pričom má vyhliadnutých niekoľko lokalít. „Daňový podvodník Matovič ma nebude vyháňať z bytu,“ vyhlásil.

Predseda vlády zdôraznil, že tým, že si prenajíma súkromný byt za vlastné peniaze, šetrí na rozdiel od prezidenta Kisku peniaze štátu. Ako povedal, jeho súčasný byt je reprezentatívny a prijal v ňom niekoľko premiérov, alebo napríklad predsedu Európskej rady Donalda Tuska. Podľa Fica je zároveň obvinenie Ladislava B. dôkazom, že orgány činné v trestnom konaní si robia svoju robotu. „Rozhodnutie, ktoré bolo urobené, dokazuje, že nikto nikomu nič nebráni,“ dodal premiér.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaLadislav BašternákRobert Fico