Povinné testovanie nemôže byť finančne prenesené na plecia zamestnancov, tvrdia odborári

Testovanie
Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková

Snaha zamestnávateľa o vytvorenie bezpečných a zdravých podmienok na pracovisku musí byť postavená na nediskriminačných princípoch. V súvislosti s aktuálne prijímanou legislatívou spojenou s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19 na to upozorňuje Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR.

Viac o téme: Koronavírus

Aplikácia povinného testovania nemôže byť podľa odborárov v žiadnom prípade finančne prenesená na plecia zamestnancov, rovnako ani platba za zdravotnú starostlivosť v súvislosti s liečbou nezaočkovaného zamestnanca, ktorý ochorie na COVID-19, ako to naznačujú zástupcovia zamestnávateľov.

„Rozumieme potrebe akútne riešiť zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu, avšak návrh zákona, ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony v súvislosti s treťou vlnou pandémie ochorenia COVID-19, ktorý tento týždeň schválila vláda SR na svojom zasadnutí a je prijímaný v skrátenom legislatívnom konaní, je opäť prijímaný bez diskusie so zástupcami zamestnancov,“ uviedol prezident KOZ Marián Magdoško.

Diskusie a rokovania s vládou podľa neho v žiadnom prípade nemôžu prebiehať len za účasti podnikateľov a zamestnávateľov a s vylúčením zamestnancov a ich zástupcov, ako to bolo počas koronakrízy už niekoľkokrát.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Magdoško
Firmy a inštitúcie KOZ Konfederácia odborových zväzov SR