Pošleme Ukrajine stíhačky Mig-29 spoločne s Poľskom? Na slovenské politikárčenie nie je podľa Naďa priestor

Jaroslav Naď
Minister obrany Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Poľsko oficiálne súhlasí, aby sme stíhačky MiG-29 poslali na Ukrajinu spoločne. Uviedol to poverený minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Na rokovaní ministrov obrany členských štátov Európskej únie v stredu vo Švédsku mi potvrdil poľský kolega, že jeho krajina by súhlasila so spoločným postupom Slovenska a Poľska pri odovzdaní prebytočných MiG-29 oboch krajín Ukrajine,“ napísal Naď.

Ako dodal, poľský prezident Andrzej Duda deklaroval pripravenosť jeho krajiny pre tento krok aj v rozhovore pre americkú televíziu CNN. Podľa Naďa je čas na rozhodnutie. „Ľudia na Ukrajine umierajú, my im môžeme reálne pomôcť, na slovenské politikárčenie nie je priestor. Je to neľudské a nezodpovedné,“ uzavrel minister.

Naď sa zúčastnil v Štokholme na neformálnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci vo formáte ministrov obrany. Šéf rezortu obrany pripomenul, že náklady spojené s poskytnutou pomocou Ukrajine kompenzujú prostriedky z Európskeho mierového nástroja. Slovensko z neho dostalo už viac ako 82 miliónov eur, ktoré budú použité na nákup munície a technológií pre Ozbrojené sily SR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrzej DudaJaroslav Naď
Firmy a inštitúcie Ozbrojené sily SR