Jana Bittó Cigániková končí ako predsedníčka zdravotníckeho výboru, poslanci ju v tajnom hlasovaní odvolali

Jana Bittó Cigániková
Poslankyňa parlamentu za stranu Sloboda a Solidarita Jana Bittó Cigániková. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) odvolali Janu Bittó Cigánikovú (SaS) z funkcie predsedníčky parlamentného výboru pre zdravotníctvo. Návrh na jej odvolanie do parlamentu podal nezaradený poslanec Martin Čepček.

Poslanec v návrhu uviedol, že Bittó Cigániková nespĺňa základné odborné ani osobnostné predpoklady pre výkon tejto funkcie a nemá relevantné vzdelanie ani odbornú prax súvisiacu so zdravotníctvom. Podľa neho zneužíva svoje postavenie vo funkcii na presadzovanie svojej progresívnej ideologickej agendy a namiesto kvalitného a dostupného zdravotníctva pre všetkých občanov sa zameriava najmä na presadzovanie čo najširšieho prístupu k násilnému ukončeniu životov nenarodených detí.

Poslankyňa Jana Bittó Cigániková sa opakovane správa vulgárne, hystericky a celkovo nedôstojne v pozícii poslanca NR SR, pričom z medializovaných informácií vyvstáva aj podozrenie z účasti na fyzickej potýčke s poslaneckou kolegyňou,“ napísal Čepček.

Cigániková sa na margo návrhu v médiách vyjadrila, že návrh na jej odvolanie z postu predsedníčky zdravotníckeho výboru sa netýka odborných pochybení, ale poslanca irituje najmä jej boj za práva žien a za práva LGBTI+ komunity.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Bittó CigánikováMartin Čepček
Firmy a inštitúcie Národná rada SRSaS Sloboda a Solidarita