Popradský primátor bude stíhaný na slobode, obvinili ho z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jozef Švagerko
Popradský primátor Jozef Švagerko. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 18. augusta (WebNoviny.sk) – Popradský primátor Jozef Švagerko je obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Stíhaný je na slobode. V prípade dokázania viny mu hrozí ročné väzenie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca prešovskej krajskej polície Daniel Džobanik. Policajti zastavili popradského primátora v stredu o pol piatej popoludní na ceste pri cintoríne v smere na Veľký Slavkov, pri kontrole bol podrobený dychovej skúške na alkohol, nameraná hodnota ukázala viac ako jedno promile. Primátor čerpá do konca týždňa dovolenku.

Môže prísť o post primátora

Švagerko môže prísť o post primátora, keďže podľa zákona o obecnom zriadení mandát zaniká, ak bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin alebo bol právoplatne odsúdený za trestný čin, ak výkon trestu odňatia slobody nebol podmienečne odložený. Rovnako by Švagerko mohol prísť aj o doterajšie členstvo v Kresťanskodemokratickom hnutí (KDH).

Aj na takéto prípady myslia stanovy KDH, ktoré jednoznačne hovoria o tom, že v prípade, ak je niekto právoplatne odsúdený, členstvo v strane mu automaticky zaniká,“ povedal pre agentúru SITA podpredseda KDH a zároveň primátor Levoče Milan Majerský.

Podozrievali ho z problémov s alkoholom

Popradského primátora podozrievali z problémov s alkoholom už vlani, niektorí popradskí poslanci mu vtedy adresovali list, v ktorom okrem iného uviedli, aby zvážil svoje pôsobenie na poste primátora.

Na svoju obhajobu vtedy povedal, že ide len o „štvavú kampaň bývalého primátora mesta Antona Danka“. V rámci reakcie na list Švagerko pred všetkými prítomnými vykonal dychovú skúšku, ktorá mala zistiť prítomnosť alkoholu v jeho krvi, výsledok bol negatívny.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jozef ŠvagerkoMilan Majerský