Popíjanie partie ľudí v Spišskej Novej Vsi sa skončilo smrťou 51-ročného muža, ktorého napadol mladší Vladimír

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Alkohol, alkoholizmus, opitý muž
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Tragicky sa skončilo popíjanie partie kamarátov, ktorí trávili sobotnú noc spoločne v jednom zo spišskonovoveských bytov. Ako vo štvrtok informovala hovorkyňa košickej krajskej polície Lenka Ivanová, pravdepodobne alkohol bol príčinou výmeny názorov, ktorá sa medzi nimi strhla.

Dvadsaťdeväťročný Vladimír po hádke fyzicky napadol 51-ročného muža. Ten na následky zranení krátko po polnoci zomrel.

Bezvládneho muža bil ďalej

Útočník podľa polície pokračoval v úderoch do tváre aj po tom, ako muž ostal po prvom útoku s viditeľnými zraneniami bezvládne ležať na zemi.

„Niekoľkokrát muža zdvihol a opätovne hodil na posteľ, nakoniec ho nechal bez poskytnutia pomoci či kontaktovania záchrannej služby ležať bezvládne na posteli a odišiel,“ opísala Ivanová.

Políciu podľa jej slov o udalosti informovala posádka rýchlej záchrannej služby. Krátko nato policajti obmedzili na osobnej slobode troch ľudí, dvoch mužov a jednu ženu.

Všetkých podrobili dychovej skúške na alkohol, výsledky boli pozitívne, a to od 1,8 do 2,56 promile. Po vykonaní potrebných procesných úkonov boli všetky osoby zo zadržania prepustené.

Cudzie zavinenie potvrdila pitva

Obhliadajúci lekár ešte na mieste nevylúčil cudzie zavinenie, nariadená bola pitva. Jej výsledky podľa hovorkyne potvrdili, že nebohý 51-ročný muž zomrel na následky zranení, ktoré utrpel pri fyzickom útoku.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi obvinil 29-ročného Vladimíra z trestného činu zabitia. Zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby,“ doplnila Ivanová. Mladému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Ivanová