Pomôžeme tým najzraniteľnejším deťom, aby sa straty na ich životoch nestali smutným vedľajším dôsledkom pandémie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
New project 8.jpg
Foto: © UNICEF

Nevyhnutné opatrenia, ktoré prijmeme ešte dnes, môžu zabrániť tomu, aby sa pandémia COVID-19 stala pretrvávajúcou krízou pre tie najzraniteľnejšie deti.

Nemôžeme strácať čas. Bez okamžitého financovania, zabezpečenia základných potrieb, posilnenia zdravotníckych systémov a pokračovania v poskytovaní základných služieb pre zraniteľné deti, bude denne zomierať ďalších 6 000 detí do piatich rokov veku  –  viac ako 4 deti každú minútu – ako priamy dôsledok pandémie COVID-19.

CIV.HEALTH.Korhogo.28.04.2020.UNICEF.FrankDejongh.5870
Foto: © UNICEF Frank Dejongh

Potrebujeme Vašu pomoc na to, aby sme mohli Rýchlo reagovať, Napomôcť zotaveniu po kríze a Vytvoriť lepšie základy do budúcnosti pre každé dieťa. Pridajte sa k nám.

„Toto sú preteky s časom.”

Henrietta Fore, Výkonná riaditeľka UNICEF

CIV.HEALTH.Abidjan.19.03.2020.UNICEF.FrankDejongh.4610
Foto: © UNICEF Frank Dejongh

RÝCHLA REAKCIA – zabezpečme nevyhnutné potreby a materiál

Mydlo, rukavice, ochranné rúška a prístup k čistej vode sú životne dôležité pre deti a ich rodiny. S Vašou pomocou dostávajú šancu zabojovať o prežitie práve zabezpečením týchto základných potrieb. Vaše príspevky pomáhajú UNICEFu zabezpečiť dodávky život zachraňujúcich liekov, nutričnej stravy a očkovacích látok.

Pomôžme komunitám k ZOTAVENIU PO KRÍZE

COVID-19 nie je hrozbou len pre finančne poddimenzované systémy zdravotníctva, ale útočí aj na spôsob prístupu detí ku vzdelaniu, na spôsoby, ktorými si ich rodiny zarábajú na živobytie, na pocit bezpečia v ich vlastných domovoch, komunitách a krajinách. Toto je kríza detských práv. Práve teraz mnoho pracovníkov UNICEF je v teréne a robíme všetko, čo je v našich silách, aby deti nepociťovali negatívne dopady krízy v nasledujúcich desaťročiach.

Pomôžte nám položiť LEPŠIE ZÁKLADY DO BUDÚCNOSTI pre každé dieťa

Už viac ako 70 rokov UNICEF reaguje na najväčšie krízy, ktorým svet musel čeliť. Boli sme v predných líniách boja proti každej pandémii, epidémii, hladomoru a vojnového konfliktu od konca 2. svetovej vojny. Máme preto skúsenosti, nástroje aj partnerov, s ktorými dokážeme komunitám nielen pomôcť k zotaveniu, ale aj zabezpečiť im lepšie podmienky než v akých žili pred krízou. História ukazuje, že je to možné. Idete do toho s nami?

Ff 2.jpg
Foto: © UNICEF
UNICEF - China Shipping - CPH Lufthavn 2020 Photograph Henrik Hi
Foto: © UNICEF Hildelbrandt

Milióny rukavíc, chirurgických rúšok, respirátorov a ochranných oblekov bolo distribuovaných od vypuknutia ochorenia. UNICEF potrebuje ďalšie prostriedky, aby mohol zabezpečiť rastúci dopyt po týchto život zachraňujúcich potrebách.

Váš príspevok môže pomôcť ešte dnes

  • UNICEF prevádzkuje najväčší sklad humanitárneho materiálu a doručuje život zachraňujúci materiál komunitám na celom svete v boji proti vírusu. Váš príspevok nám pomôže tento materiál doručiť na miesta, kde je to najpotrebnejšie, ešte rýchlejšie.
  • Pretože materiál nakupujeme vo veľkých množstvách, jeho ceny sú nižšie a Váš príspevok tak môže pomôcť ešte väčšiemu počtu detí.
  • Sme na mieste pred, počas aj po kríze. Zachrániť život nám nestačí. Po celý čas sa na našej ceste učíme spôsobom, ako urobiť život každého dieťaťa zdravším, lepším a spravodlivejším.
  • UNICEF nikdy nepracuje samostatne. Boli sme založení na princípoch solidarity. A toto je priestor, kde nám môžete pomôcť Vy, každá vláda, partner či spoločnosť, ktorý zdieľa náš záväzok ochraňovať detské práva. Kampaňou #Reimagine pomôžme spoločne vytvoriť lepší svet.
  • Ff 2.jpg
    Foto: © UNICEF

Idete do toho s nami?

Váš príspevok v akejkoľvek sume dokáže pozitívne zmeniť život dieťaťa, ktorého zdravie, bezpečnosť vzdelanie a práva sú v ohrození. S Vašou podporou UNICEF urobí všetko pre to, aby zabezpečil deťom a ich rodinám nevyhnutnú pomoc, ktorú potrebujú.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať