Poľský a holandský premiér diskutovali o ďalších sankciách voči Rusku

Poland Russia Ukraine War Dutch Prime Minister Mark Rutte, left, and Poland's Prime Minister Mateusz Morawiecki shake hands during their meeting in Warsaw, Poland, on Monday
Foto: AP Photo/Czarek Sokolowski

Poľský premiér Mateusz Morawiecki a jeho holandský partner Mark Rutte spolu v pondelok diskutovali o ďalších sankciách voči Rusku za jeho vojnu na Ukrajine.

Holandský premiér navštívil Poľsko, kde spolu so svojím poľským kolegom rokoval o spôsoboch ako zastaviť ruskú agresiu na Ukrajine a ako pomôcť ukrajinským bojovníkom a civilistom. Morawiecki povedal, že sa zhovárali o blokáde ruských lodí vo všetkých európskych prístavoch a „všetkých druhoch sankcií vrátane tých na ropu a plyn“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rutte zdôraznil, že ruský prezident Vladimir Putin urobil „veľmi veľkú chybu“, keď priviedol vojnu do Európy. „Neprijmeme takýto druh agresie voči suverénnemu a demokratickému štátu,“ povedal s tým, že to nie sú len plané slová, pretože Európa podniká konkrétne kroky.

Morawiecki sa vyjadril, že počas stretnutia diskutovali aj o zbieraní dôkazov od utečencov o „naozaj strašných, krutých zločinoch“ spáchaných počas vojny. Tým sa snažia zabezpečiť, že tieto zločiny budú potrestané.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mark RutteMateusz MorawieckiVladimir Putin