Poľsko informuje o vojenských cvičeniach NATO, zúčastňuje sa ich 18-tisíc vojakov z viac ako 20 krajín

Poland's Prime Minister Mateusz Morawiecki, on red carpet right, greets his Czech counterpart Petr Fiala, on red carpet left, in Warsaw, Poland, Friday, 29 April 2022 for talks on support for Ukraine, sanctions on Russia and Prague's upcoming 6-moths presidency in the European Union.
Foto: AP Photo/Czarek Sokolowski

Poľské ozbrojené sily v nedeľu oznámili, že sa začali vojenské cvičenia, na ktorých sa zúčastňujú tisíce vojakov Severoatlantickej aliancie. Ide o pravidelné cvičenia s cieľom zlepšiť bezpečnosť východného krídla NATO, ale tohto roku sa konajú v čase ruskej vojny proti Ukrajine.

Pre tieto okolnosti poľská armáda vyzýva verejnosť, aby nezverejňovala informácie alebo fotografie o presunoch vojenskej techniky po krajine v najbližších týždňoch. Armáda upozornila, že neuvážená aktivita by mohla poškodiť bezpečnosť aliancie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Poľská armáda vo vyhlásení uviedla, že na cvičení sa zúčastní 18-tisíc vojakov z viac ako 20 krajín. Cvičenia, ktoré sa uskutočnia v Poľsku a ďalších ôsmich štátoch, sú naplánované od 1. do 27. mája.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy