In medias res. Keď už hovoríme o slušnosti, spravodlivosti a úcte k ľuďom, tak tento druh „akože vtipnej“ grafiky je stoka. Väčšinou som sa zamýšľal nad marketérmi Hlasu a Smeru. Ešte jeden dielik a Progresívne Slovensko dosiahne ich level. Narába so symbolmi, ktoré majú jasný etický a emocionálny význam.
Úprimne: prilepení politici na narcisoch sú každému onkologickému pacientovi ukradnutí. Nikto – od Fica po Šimečku – ich nebude ratovať. Ak niekto pomôže, tak predovšetkým lekári, dobrovoľníci, rodina a Liga proti rakovine.

Deň narcisov je tu už 30 rokov. Kedy môžete opäť stretnúť dobrovoľníkov v uliciach?
Preto je citlivosť voči symbolom, ktoré túto prácu reprezentujú, viac než len etická otázka – je to otázka dôvery. Spôsob, akým ste, milí Progresívci, dehonestovali narcis – symbol spolupatričnosti – (fotkami politikov, ktorí nestoja za deravý groš), je nevhodný.
V Deň narcisov ste nevhodnou satirou zabili symbol. Ak niekto z Progresívcov nevie, čo je rakovina, nech sa prejde po onkológii, nech strávi zopár dní na oddelení paliatívnej starostlivosti, nech sa pozhovára so ženami, ktoré prišli o prsia, povtipkuje s plačúcimi rodičmi umierajúcich detí. Hovoríte, že ste iní. Nepresviedčajte infantilnou kolážou.
Stala sa chyba, ale ideme ďalej. Premýšľajte. Nie pre Fica, nie pre Šimečku. Myslite na ľudí. Tí potrebujú empatických politikov, za ktorých sa v kampaniach a vo videách pasujete. Možno by pomohla jednoduchšia vec než kampaň s fotkou: finančná podpora Ligy proti rakovine.
