Polícia objavila 18 obetí sátorovcov a potvrdila informácie o nájdení tela mafiána Egreckého

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
polícia, páska
Foto: ilustračné, www.facebook.com

V rámci vyšetrovania trestnej činnosti zločineckej skupiny sátorovci policajti objavili 18 tiel ich obetí. Policajný zbor SR o tom informoval na sociálnej sieti.

Polícia zároveň potvrdila medializované informácie o tom, že medzi nájdenými telami sú aj pozostatky hľadaného príslušníka martinského podsvetia Pavla Egreckého.

Lajosa zavraždili vlastní ľudia

„V priebehu vyšetrovania boli nájdené jeho pozostatky v okolí Dunajskej Stredy. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa bližšie k veci vyjadrovať nebudeme,“ uviedla polícia.

Skupina sátorovcov páchala násilnú a ekonomickú trestnú činnosť v Dunajskej Strede, v okresoch Galanta a Komárno, ale aj na iných miestach na území Slovenska a Maďarska od roku 1999 do roku 2010.

Zakladateľa skupiny Lajosa Sátora zavraždili vlastní ľudia v decembri 2010 a jeho telo členovia gangu opakovane premiestňovali, aby ho polícia nenašla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sátorovci súperili o priestor s gangom pápayovcov, ktorí v marci 1999 zahynuli v bare Fontána v Dunajskej Strede. Strelcov si údajne objednal Sátor.

Zastrelili, rozštvrtili a pomleli mlynčekom

Obeťami gangu boli tiež traja muži, takzvané biele kone, ktorých sa sátorovci zbavili, aby nemohli vypovedať v prípade podvodov s DPH. Na svedomí majú aj vraždu Vojtecha Ecsiho, člena konkurenčnej skupiny pápayovcov a jeho ochrankára Branislava Kotlana v apríli 2003.

Sátorovci sa krutým spôsobom zbavili aj svojho člena Andoraa Reisza, ktorého najprv zastrelili, potom rozštvrtili a pomleli mlynčekom na mäso.

Násilnou smrťou sa skončil aj život zápasníkov, bratov Szilárda a Csabu Raiszovcov. Podľa svedectva jedného z členov gangu skupina pripravila o život približne päťdesiat ľudí.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lajos SátorPavol Egrecký
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR