Polícia chytila páchateľov, ktorí anonymne nahlásili bombu

Polícia
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Vo štvrtok dopoludnia zavolal muž na linku 158 a policajtke oznámil, že vo VUB banke niekde na Slovensku je bomba.

Z prečinu šírenia poplašnej správy prešovský vyšetrovateľ obvinil 41-ročného Čecha žijúceho v Snine. Ako informoval agentúru SITA prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik, po telefonáte polícia v pobočkách banky na celom Slovensku vykonala pyrotechnické prehliadky. Ani v jednej nezistili žiadnu výbušninu alebo nástražný výbušný systém. Prešovskí kriminalisti muža ešte v ten deň vypátrali a predviedli ho na policajné oddelenie. Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na vzatie do väzby.

V rukách polície už skončilo viacero páchateľov, ktorí nahlásili bomby. Ako informovali policajti na svojej stránke, v Košiciach zase vyšetrovateľka obvinila 28-ročného muža zo šírenia poplašnej správy a 53-ročného muža za uvedený zločin spáchaný formou účastníctva.

Starší z dvojice ešte vlani v decembri požiadal mladšieho, aby zavolal, že na košickom súde je bomba, pretože ho čakalo pojednávanie. Za túto výpomoc mu vyplatil 170 eur. Okrem toho, že svojím konaním vystrašili ľudí, spôsobili aj vážnu poruchu v činnosti štátneho orgánu a škodu na ušlej mzde a odvodoch pracovníkov súdov v celkovej výške vyčíslenej na takmer 17 000 eur, informuje polícia. Starší z obvinených je momentálne vo väzbe za inú trestnú činnosť, mladší je stíhaný na slobode. V prípade dokázania viny im hrozí trest až na osem rokov

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie VÚB Všeobecná úverová banka