Policajti spacifikovali útočníkov v Londýne 50 výstrelmi, postrelili pritom nevinného

Teroristický útok v Londýne
Foto: ilustračné, SITA/AP

LONDÝN 4. júna (WebNoviny.sk) – Päťdesiat výstrelov vystrelilo osem ozbrojených britských policajtov na troch útočníkov v Londýne, ktorí v sobotu v noci najprv bielou dodávkou zrazili ľudí na chodníku Londýnskeho mosta (London Bridge) a potom na neďalekom Borough Market – na ulici, v baroch a reštauráciách nožmi útočili na ľudí.

Polícia všetkých troch zastrelila, informovala v nedeľu londýnska Metropolitná polícia.

Bola to otázka života a smrti

„Situácia, s ktorou sa stretli títo policajti, bola kritická – bola to otázka života a smrti. Traja ozbrojení muži oblečení v tom, čo vyzeralo ako samovražedné opasky, zaútočili na verejnosť a zabili jej členov a museli byť ihneď zastavení,“ citovala agentúra DPA asistenta policajného komisára Marka Rowleyho.

„Nie som prekvapený, vzhľadom na to, že čelili, ako sa obávali, trom samovražedným bombovým útočníkom, že policajti vystrelili bezprecedentný počet striel, aby si boli úplne istí, že tieto hrozby zneutralizovali,“ dodal Rowley, ktorý je tiež čelným britským protiteroristickým predstaviteľom, na tlačovej konferencii.

Postrelili aj okolostojaceho

Podľa jeho slov pri tejto streľbe zranili jedného z ľudí v bezprostrednom okolí. Povedal, že jeho zranenia nie sú kritické a bude sa tomu venovať nezávislé vyšetrovanie.

Verejnosť by v súvislosti s vyšetrovaním najnovšieho útoku v Londýne mala očakávať zvýšené bezpečnostné opatrenia, pokračoval. Polícia potrebuje zistiť, či sa na plánovaní sobotňajšieho nočného útoku nepodieľali okrem troch útočníkov aj ďalší.

Povedal, že bielu dodávku, ktorú použili na Londýnskom moste, si prenajal jeden z útočníkov. Bezpečnostné kordóny zostanú natiahnuté okolo mosta až do odvolania. Pri útoku bolo zabitých sedem ľudí a 21 zranených je vo vážnom stave.

 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom