Policajti dostali novú výbavu na prepravu služobných psov a koní za viac ako 100-tisíc eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vybava na prepravu policajnych psov a kone.jpg

Polícia získala novú výbavu na prepravu služobných psov a koní za viac ako 100-tisíc eur. V tlačovej správe o tom informovala Barbara Túrosová, riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR (MV SR).

Celkovo 21 štvorboxových vozíkov pre služobné psy a dva vozíky na prepravu služobných koní dnes v priestoroch Strednej školy policajného zboru na Vápencovej ulici v Bratislave policajtom odovzdal štátny tajomník MV SR Ján Lazar.

Znížená cena

Cenu sa nám podarilo znížiť o takmer tretinu. Z pôvodných vyše 141-tisíc eur, čo bola predpokladaná hodnota zákazky stanovená na základe prieskumu trhu, sme získali dodávateľa, ktorý bol naše požiadavky schopný splniť za 105 500 eur,“ uviedol štátny tajomník MV SR Ján Lazar.

Prívesný vozík pre potreby služobnej kynológie v počte 21 kusov tak ministerstvo vnútra kúpilo za 4 300 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) za kus, dva prívesy pre prepravu koní za 7 600 eur bez DPH za kus.

Špeciálne vozíky

Vozíky sú z ľahkých materiálov s patričnou izoláciou, dizajnované tak, aby pes či kôň mohol byť do vozíka pohodlne umiestnený a rovnako pohodlne z neho vystúpiť. Vnútri majú komfort, aby ležali či stáli v pohodlí, je tam osvetlenie, psíky majú elektrický ventilátor s nastaviteľným termostatom. Chceli sme všetko tak, aby naše služobné zvieratá zažívali pri preprave minimálny stres, aby do výkonu služby prišli oddýchnuté,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Vozíky pre služobné psy dostanú odbory služobnej kynológie patriace pod krajské policajné riaditeľstvá a tiež výcvikové strediská v Bratislave a v Malých Levároch. Vozíky na prepravu koní budú pridelené oddeleniam jazdnej polície v Bratislave a v Košiciach.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Barbara TúrosováJán Lazar
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR