Pohreb Georgea Floyda bude súkromný. Pochovajú ho vedľa jeho matky v Houstone

George Floyd, pohreb
Afroameričana, ktorého smrť vyvolala na celom svete protesty proti policajnej brutalite, rasizmu a nerovnosti, pochovajú v Houstone, kde vyrastal. 9. jún 2020 Foto: SITA/AP

Afroameričana, ktorého smrť vyvolala na celom svete protesty proti policajnej brutalite, rasizmu a nerovnosti, v utorok pochovajú v Houstone, kde vyrastal. Štyridsaťšesťročného Georgea Floyda uložia na posledný odpočinok vedľa jeho matky.

Floyd zomrel 25. mája po tom, ako mu biely policajt Derek Chauvin niekoľko minút kľačal na krku, zatiaľ čo on spútaný ležal tvárou na ceste a lapal po dychu. Chauvina obvinili z vraždy a hrozí mu 40-ročné väzenie.

Viac o téme: Zabitie Georga Floyda – protesty v USA

Súkromný pohreb nadviaže na verejnú poslednú rozlúčku, na ktorej sa v pondelok v Houstone zúčastnilo asi šesťtisíc ľudí. Smútiaci čakali hodiny pod pražiacim texaským slnkom, aby mohli Floydovi vzdať poslednú úctu.

Mnohí mali oblečené tričká s jeho podobizňou alebo slovami „Nemôžem dýchať“. Floydovo telo v hnedom obleku ležalo v otvorenej zlatej rakve a krátko po skončení rozlúčky ho v sprievode polície odviezli naspäť do domu smútku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Derek ChauvinGeorge Floyd