Počet poberateľov dávky v hmotnej núdzi opäť rastie, najhoršia situácia je v Revúcej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Dôchodok,, peniaze
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Pokles počtu poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku sa v decembri minulého roka zastavil. Kým v septembri až novembri vlaňajška počet poberateľov sociálnych dávok mierne klesal, v poslednom mesiaci minulého roka už išlo o nárast o 76 ľudí.

Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 61,5-tisíca osôb. Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok zvýšil o 874 ľudí. Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v minulom mesiaci celkovo odkázaných 134,2-tisíca osôb, čo je 2,46 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Medziročne ide o pokles

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti novembru minulého roka klesol o 0,01 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,07 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5,1-tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,82 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

Najlepšia situácia je v Bratislavskom kraji

V okrese Rimavská Sobota bolo 9,3-tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 11,02 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v decembri minulého roka 9,39 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá trom tisícom sociálne odkázaným osobám.

Najmenej sociálne odkázaných ľudí je už dlhodobo v bratislavských okresoch. Minulý mesiac bolo v piatich bratislavských okresoch na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,14 percenta po 0,23 percenta ich obyvateľov, čo predstavovalo od 97 osôb v okrese Bratislava I po 273 ľudí v okrese Bratislava II. Medzi tieto okresy sa včlenil len okres Senec, kde bolo v hmotnej núdzi 0,19 percenta obyvateľov, teda 176 osôb.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia