Plošný zákaz podujatí je pre kultúru zlé riešenie. Matoviča a Milanovú vyzývajú, aby ho zrušili

Igor Matovič, Natália Milanová
Zľava: Predseda vlády SR Igor Matovič a ministerka kultúry Natália Milanová. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR

Kultúrne centrá a ľudia pôsobiaci v kultúre vyzývajú premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ministerku kultúry Natáliu Milanovú (OĽaNO) a Vládu SR, aby svoje rozhodnutie prehodnotili a plošný zákaz kultúrnych podujatí s okamžitou platnosťou zrušili. O výzve kultúrnych centier a pracovníkov v kultúre informoval v tlačovej správe Róbert Blaško, člen siete pre nezávislú kultúru Anténa.

Signatári vo výzve upozorňujú, že na Slovensku v oblasti kultúry pracuje viac ako 220-tisíc ľudí a rozhodnutie Vlády SR o zákaze kultúrnych podujatí je hromadnou výpoveďou pre absolútnu väčšinu z nich.

Výzvu napríklad podpísali organizácie Otvorené fórum, Nová Cvernovka, Diera do sveta, Kino Úsmev, KC Dunaj, Stanica Žilina-Záriečie a Nová Synagóga či Divadlo Andreja Bagara v Nitre.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Podpísaní zástupcovia ľudí pracujúcich v oblasti umenia a kultúry zároveň vyhlasujú, že na kultúrnych podujatiach dokážu zabezpečiť dodržiavanie primeraných hygienických opatrení rovnako, ako to dokážu prevádzkovatelia nákupných centier či športových zariadení.

Na záver dodali, že plošný zákaz podujatí je pre kultúru zlé riešenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičNatália MilanováRóbert Blaško
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti