Plaváreň STU môže obnoviť aj vďaka dotácii 1,25 milióna eur od Fondu na podporu športu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
bazén, plavec, plaváreň
Foto: ilustračné, Getty Images

Slovenská technická univerzita bude môcť obnoviť momentálne nefunkčnú plaváreň svojej Materiálovo-technologickej fakulty v Trnave. Správna rada Fondu na podporu športu schválila na jej rekonštrukciu dotáciu 1,25 milióna eur.

Rovnakú čiastku pridelila aj mestu Trnava na výstavbu telocvične v mestskej časti Modranka. Obec Cífer dostane na dostavbu technického a hygienického zázemia športovej haly 580-tisíc eur.

Celkovo Fond na podporu športu prerozdelí viac ako 30 miliónov eur na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry na celom Slovensku. Správna rada rozhodla o prerozdelení tejto čiastky medzi 90 projektov.

Financovanie obnovy

Slovenská technická univerzita obnovu plavárne v Trnave podmieňovala práve získaním príspevku z Fondu na podporu športu. Na spolufinancovaní sa bude podieľať aj Trnavský samosprávny kraj a mesto Trnava, ktoré už vyčlenilo 400-tisíc eur.

Plaváreň tak bude podľa primátora Trnavy Petra Bročku k dispozícii v určitom čase aj verejnosti. Trnavská župa bude zasa podľa župana Jozefa Viskupiča žiadať vyhradený čas pre študentov športového gymnázia.

Vážny problém s pôvodnými

Univerzita chce vážny problém s pôvodnými železobetovými bazénmi vyriešiť tak, že do nich vloží nové nerezové bazény. Plánuje obnoviť aj všetky technológie, stropnú konštrukciu a opláštenie bazénovej haly.

Plaváreň s 25-metrovým plaveckým bazénom a malým výcvikovým bazénom bola v prevádzke od roku 1966, z technických, hygienických aj bezpečnostných dôvodov v prevádzke. Predpokladaná cena rekonštrukcie bola vyčíslená na približne 2,6 milióna eur.

Podmienky na športovanie

Podmienky na športovanie sa v Trnavskom kraji vďaka dotáciám z Fondu na podporu športu zlepšia aj v Piešťanoch, Borskom Mikuláši, Sládkovičove, Šamoríne, Seredi, Leopoldove či Dunajskej Strede.

Fond na podporu športu informoval, že po vyhlásení výzvy na predkladanie žiadostí o finančný príspevok na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry dostal 179 žiadostí, 28 z nich nesplnilo formálne požiadavky.

Zvyšných 151 žiadostí hodnotila odborná komisia zameraná na športovú infraštruktúru. Podporu podľa predsedu komisia Gábora Asványiho získalo 90 žiadostí, 35 na základe regionálneho princípu a 55 na základe celoštátneho princípu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Bročka