Pellegriniho vyhlásenia držia ľudí v neistote, podľa OĽaNO môžu byť kedykoľvek lustrovaní v databáze

OĽaNO
Poslanci NR SR za hnutie OĽaNO, zľava: Eduard Heger, Veronika Remišová a Gábor Grendel. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Predseda vlády miesto toho, aby na základe mimoriadne závažnej informácie zabezpečil okamžitý odchod bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara z ministerstva vnútra, podporuje svojimi vyhláseniami rozklad štátu a neistotu ľudí, že si aj ich môže mafia kedykoľvek lustrovať v policajných databázach s aktívnou podporou ľudí z vedenia polície.

Uvádza sa to v reakcii opozičného hnutia OĽaNO k utorňajšiemu vyhláseniu predsedu vlády Petra Pellegriniho. Ten kritizoval medializované úniky v kauze vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka. Podľa OĽaNO však premiérovi neprekáža rozklad štátu a jeho kľúčových inštitúcií, ale to, že sa ľudia dozvedajú poburujúce informácie.

„Opakovane vyzývame Petra Pellegriniho, aby bezodkladne zariadil odchod podozrivého Tibora Gašpara. z ministerstva vnútra. Ak tak neučiní do najbližšej nedele, zvoláme verejný protest pred úradom vlády, kde mu túto požiadavku prídu osobne tlmočiť občania SR, ktorým na očiste Slovenska skutočne záleží,“ uzavrelo OĽaNO.

Zavraždeného novinára Jána Kuciaka pár mesiacov pred jeho vraždou podľa medializovaných informácií lustrovali v policajnej databáze na policajnom prezídiu.

Údajne za tým bol riaditeľ spravodajskej jednotky finančnej polície na policajnom prezídiu Pavol Vorobjov, ktorý vraj konal na pokyn bývalého šéfa polície Tibora Gašpara. Ten to však poprel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakPavol VorobjovPeter PellegriniTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPZ Policajný zbor SR