Pellegrini a Drucker podpísali spoločnú dohodu, ide o snahu ponúknuť ešte kvalitnejší program (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HLAS SD: Prerdvolebná spolupráca s Dobrou voľbou
Zľava: Predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini a predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker počas brífingu strany HLAS - sociálna demokracia a strany Dobrá voľba v centrále strany HLAS-SD, na ktorom podpísali spoločnú dohodu a informovali o postupe v parlamentných voľbách 2023 a zániku strany Dobrá voľba. Bratislava, 28. apríl 2023. Foto: SITA/Diana Černáková

Strana Dobrá voľba sa spája s Hlasom-SD. Na kandidátke Hlasu-SD budú ľudia z Dobrej voľby, pričom strana postupne zanikne a bude vymazaná z registra politických strán.

Drucker do predsedníctva

Lídri strán Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Tomáš Drucker (Dobrá voľba) v piatok na tlačovej konferencii podpísali spoločnú dohodu, ktorú budú ešte ratifikovať snemy oboch strán.

„Ľudia z Dobrej voľby sa stanú integrálnou súčasťou strany Hlas-SD bez toho, aby sa v strane vytvárali nejaké platformy alebo aby niekto len zneužil situáciu, že svoju stranu len prevezie na chrbte inej politickej strany tak, ako to robí kadejaké OKS a mini strany, ktoré sa niekde len primocú, priviažu a nechajú sa vytiahnuť do parlamentu,“ povedal Pellegrini.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zároveň dodal, že na sneme Hlasu-SD navrhne doplniť Druckera do predsedníctva Hlasu-SD, čím mu bude automaticky prislúchať aj významné miesto na kandidátke.

Zhoda v programových otázkach

Ako informoval Drucker, predsedníctvo Dobrej voľby jednomyseľne schválilo dohodu o spojení a na sneme navrhne, aby sa strana zlúčila s Hlasom-SD.

Dobrá voľba môže podľa jeho slov prispieť desiatimi percentami na volebnú kampaň Hlasu-SD. Zdôraznil, že Slovensko súrne potrebuje kompetentnú a príčetnú vládu a treba ukázať občanom, ktorí stratili dôveru v štát, že sa to dá robiť aj inak.

„Ja som možno viac ten technokratický typ, pán predseda Pellegrini je tým prirodzeným lídrom, ktorý dokáže na seba naviazať masy. Ja si myslím, že toto spojenie môže veľmi dobre fungovať,“ povedal Drucker, ktorý je presvedčený, že s Hlasom-SD sa v programových otázkach zhodujú.

Rekordný počet strán

Hlas-SD nie je podľa jeho slov Smer-SD 2. „Svet nám uniká, ja to vidím v Anglicku, že budeme jedna z najchudobnejších krajín, ak nezačneme poctivo pracovať. Potrebujeme poctivú správu vecí verejných,“ zdôraznil.

Pellegrini poznamenal, že s Druckerom a jeho kolegami by sa spojili, aj keby Dobrá voľba nemala na účte žiadne peniaze, pretože „tu ide o snahu ponúknuť ešte kvalitnejší program“. Zároveň poukázal na to, že na Slovensku je v porovnaní s vyspelým svetom asi rekordný počet strán na počet obyvateľov, je ich okolo stovky a stále vznikajú nové.

Strany z pravého spektra deklarujú podľa neho síce spájanie, ale v realite sa „drobia ako omrvinky zo suchého rožka“. Dodal, že týmto zlúčením chcú ukázať, ako sa to má robiť, keď sa chcú spojiť dve politické strany slušne a na odbornom princípe.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter PellegriniTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie Dobrá voľbaHlas-SD