Parlament otvorí svoje brány na Deň Ústavy SR, návštevníci sa dostanú aj do priestorov Bratislavského hradu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Národná rada SR, parlament
Reprofoto: www.facebook.com

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár pozýva verejnosť na Deň otvorených dverí NR SR, ktorý sa bude konať na Deň Ústavy SR 1. septembra v areáli parlamentu a Bratislavského hradu. Ako ďalej informoval odbor komunikácie s verejnosťou Národnej rady SR, v budove parlamentu si návštevníci budú môcť prezrieť vstupný foyer či rokovaciu sálu.

Verejnosť bude mať tiež v tento deň voľný prístup aj do Bratislavského hradu, kde bude môcť navštíviť za bežných okolností verejne nesprístupnené reprezentačné priestory – Prijímaciu sálu, Veľkú rokovaciu sálu, Zrkadlovú sieň a Porcelánový kabinet, ktoré slúžia predovšetkým na prijímanie zahraničných ústavných činiteľov.

„Na Západnej terase Bratislavského hradu sa návštevníci budú môcť stretnúť so všetkými poslankyňami, poslancami a poslaneckými klubmi, pričom tam nájdu aj stanovištia poslancov a poslankýň, ktorí v súčasnosti nepôsobia v žiadnom poslaneckom klube,“ informovala NR SR.

Počas celého dňa bude zároveň v spolupráci s viacerými ministerstvami pripravený program – prehliadka vojenskej a policajnej techniky či rôzne ukážky našich obranných a záchranných zložiek. „Pre tých najmenších bude taktiež pripravený detský kútik,“ uviedol tlačový odbor.

Pri príležitosti 30. výročia prijatia Ústavy SR bude zároveň v úvode Dňa otvorených dní za sprievodu sálv slávnostne vztýčená štátna vlajka SR.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris Kollár
Firmy a inštitúcie Národná rada SR