Pamela Anderson vyvolala rozruch vo francúzskom parlamente

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pamela Anderson vyvolala rozruch vo francúzskom parlamente
Pamela Anderson vo francúzskom parlamente. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) – Kanadsko-americká herečka Pamela Anderson vyvolala v utorok rozruch vo francúzskom parlamente, kde prezentovala kampaň za zakázanie násilného vykrmovania husí a kačíc pre výrobu obľúbenej pochúťky foie gras. Pre veľký záujem novinárov o účasť na tlačovej konferencii 48-ročnej hviezdy seriálu Pobrežná hliadka (1989 – 2001) totiž vznikol chaos. V tlačenici sa takmer pobila dvojica reportérov, ktorí sa snažili priblížiť k Anderson, a tak získať lepšie fotografie. Niekoľko ďalších novinárov sa pritom nedostalo do miestnosti, kde sa beseda konala.

Rodáčka z mesta Ladysmith neďaleko Vancouveru sa prostredníctvom kampane snažila podporiť návrh zákona, ktorý by zakázal násilné kŕmenie pri výrobe foie gras. „Ako Kanaďanka sa hanbím za brutálne vraždenie tuleních mláďat, a preto mám súcit s francúzskymi občanmi, ktorí zažívajú hanbu a smútok pre utrpenie týchto veľmi spoločenských vtákov,“ vysvetlila Anderson svoje pohnútky.

Foie gras sa vyrába z pečene husí alebo kačíc, pričom často sa tieto zvieratá nasilu vykrmujú, aby nabrali viac tuku. Túto aktivitu kritizujú mnohí ochrancovia zvierat. V Kalifornii napríklad v roku 2012 zakázali výrobu a predaj foie gras, no americký federálny súd zákaz zablokoval. Vo Francúzsku sa ročne vyrobí takmer 20-tisíc ton tejto pochúťky. „Máme porozumenie pre ľudí, ktorí nechcú jesť foie gras, no nemali by ľuďom, ktorí ju zbožňujú, brániť v jej jedení,“ reagovala na kampaň známej herečky zástupkyňa asociácie výrobcov foie gras Marie-Pierre Pe.

Pamela Anderson je známa predovšetkým zo spomínaného seriálu Baywatch, v ktorom účinkovala v rokoch 1992 až 1997. Okrem toho si zahrala napríklad v seriáli V.I.P. – Agentúra Vallery Ironsovej (1998 – 2002) a objavila sa v snímkach ako Scary Movie 3 (2003) alebo Superhrdina (2008).

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Pamela Anderson