Jennifer Lawrence si zahrá milenku Fidela Castra

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
2. Jennifer Lawrence
Americká herečka Jennifer Lawrence zarobila vlani 25 miliónov dolárov. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. januára (WebNoviny.sk) – Americká herečka Jennifer Lawrence sa predstaví v pripravovanej snímke Marita inšpirovanej životom Ilony Marity Lorenz, ktorá bola v mladosti milenkou niekdajšieho kubánskeho lídra Fidela Castra. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Louisville stvárni práve Lorenz, pričom na snímke sa bude podieľať aj ako producentka. Autorom scenára je Eric Warren Singer, režiséra zatiaľ nevybrali.

Ilona Marita Lorenz sa s Castrom zoznámila začiatkom roka 1959 ako devätnásťročná. Krátko na to otehotnela, no podstúpila potrat a následne odišla do USA, kde ju naverbovala CIA, aby Castra zavraždila. Lorenz sa preto v roku 1960 vrátila na Kubu s tým, že Castrovi mala dať do jedla jed, čo však nakoniec nespravila. Namiesto toho mu o pokuse o atentát povedala a tvrdila, že ho stále miluje. Potom z Kuby znova odišla, pričom Castra navštívila ešte raz v roku 1981.

Jennifer Shrader Lawrence začínala kariéru v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prelomom v jej kariére bola dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu. Celosvetovo známou sa však stala až v roku 2012 ako Katniss Everdeen z adaptácie dobrodružnej trilógie Hry o život. Postapokalyptickú hrdinku si zahrala aj v pokračovaniach s názvami Hry o život: Skúška ohňom (2013), Hry o život: Drozdajka 1 (2014) a Hry o život: Drozdajka 2 (2015). Za účinkovanie v dramédii Terapia láskou (2012) získala Zlatý glóbus a Oscara, pričom na druhé menované ocenenie ju znovu nominovali aj vďaka snímke Špinavý trik (2013). Vďaka tejto krimi dráme si napokon v roku 2014 odniesla Zlatý glóbus za Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Jej zatiaľ tretí Zlatý glóbus jej tento rok vyniesla úloha v životopisnej snímke Joy (2015), za ktorú môže na budúci mesiac získať aj Oscara. Lawrence je známa aj ako mutantka Raven Darkhölme s prezývkou Mystique z komiksoviek X-Men: Prvá trieda (2011) a X-Men: Budúca minulosť (2014). Túto postavu stvárni aj vo filme X-Men: Apocalypse, ktorý by mali do slovenských kín uviesť 19. mája.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jennifer Lawrence