Palestínske rakety zasiahli Izrael, ktorý podnikol protiúder

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pásmo Gazy
Hlavnou požiadavkou Hamásu je uvoľnenie blokády uvalenej Izraelom na Pásmo Gazy v roku 2007. Foto: SITA/AP

JERUZALEM 15. septembra (WebNoviny.sk) – Tri ciele Hamasu v pásme Gazy zasiahla vo štvrtok armáda židovského štátu v reakcii na najnovšie ostreľovanie južného Izraela raketami, informuje agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie izraelských ozbrojených síl. Ani jedna strana nehlásila zranenia osôb či materiálne škody.

V lete roku 2014 bojovali Izrael a militantná organizácia Hamas medzi sebou v 50-dňovej vojne. Odvtedy sa síce vo všeobecnosti zväčša dodržiava prímerie, militantné skupiny v Gaze ale aj napriek tomu čas od času vypália na územie Izraela rakety.

Zo všetkých útokov vychádzajúcich z územia Hamasu obviňuje však Izrael práve toto palestínske hnutie, ktoré vládne v súčasnosti v Gaze.

Izraelskí Židia a palestínski Arabi sa v júli a auguste pred dvoma rokmi dostali do najdlhšieho a najničivejšieho z troch ozbrojených konfliktov, ktoré v pásme Gazy vypukli od roku 2008. Boje si vtedy na palestínskej strane vyžiadali životy 2251 ľudí, väčšinou civilistov. Izraelská strana hlásila 73 obetí, z toho bolo 67 vojakov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať