Pakistan zasiahlo zemetrasenie, obyvatelia utekali zo svojich domov

Pakistan Army Chief
Na tejto fotografii zverejnenej oddelením pre tlačové informácie sa novovymenovaný náčelník pakistanskej armády, generál Syed Asim Munir, vpravo, stretáva s prezidentom Arifom Alvim v Islamabade v Pakistane vo štvrtok 24. novembra 2022. Pakistanský premiér vymenoval Munira, Bývalý šéf špionáže v krajine ako šéf armády, povedal minister informácií, čím sa ukončili mesiace špekulácií o novom vymenovaní. Neskôr vo štvrtok prezident Alvi schválil menovanie a zablahoželal Munirovi k jeho povýšeniu na štvorhviezdičkového generála, podľa vyhlásenia predsedníctva. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 21. marca 20:34

Zemetrasenie s magnitúdom 6,5 zasiahlo v utorok Afganistan a Pakistan. Na severozápade Pakistanu otrasy zranili dvanásť ľudí. Epicentrum zemetrasenia bolo v Afganistane a pocítili ho aj v susednom Tadžikistane.

Záchvevy zeme boli také silné, že mnohí ľudia v pakistanskom hlavnom meste Islamabad utiekli zo svojich domov. Otrasy bolo cítiť po celej krajine.

Podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) epicentrum zemetrasenia s magnitúdom 6,5 bolo v Afganistane v pohorí Hindúkuš pri hraniciach s Pakistanom a Tadžikistanom. Pakistanský meteorologický úrad predtým uviedol, že išlo o otrasy s magnitúdom 7,7.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom