Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - desiaty deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 10. deň

Bolt a jeho zlatý hetrik, svetový rekord van Niekerka, golfový šampión po 112 rokoch, snubný prsteň k striebornej medaile, zbraň pri hlave plavca Ryana Lochteho – aj taký bol ďalší deň na olympiáde a ako bonus porovnanie Phelpsovej výšky s jeho ‚medailovou vežou‘. Všetko dôležité z nedelňajšieho diania v Riu de Janeiro nájdete v tomto článku.
Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - deviaty deň

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 9. deň

Zlatá rozlúčka Michaeala Phelpsa, pád a obhajoba zlata Mo Faraha, senzačná víťazka tenisového turnaja, triumf Thompsonovej na stovke, údajné zneuctenie ruských vlajok, vyzutá tretra a plač Dirovej – aj to priniesla sobota na olympiáde v Riu de Janeiro.
Škantárovci

Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 7. deň

Prvá zlatá medaila pre Slovensko zásluhou bratrancov Škantárovcov, 22. najcennejší kov Michaela Phelpsa, prvý golfový úder na olympiáde po 112 rokoch, finále krauliarskej stovky bez striebornej medaily, vypadnutie Andreja Martina, ale aj smolné štvrté miesto Jany Dukátovej – aj taký bol štvrtok na olympiáde v Riu de Janeiro.
Martin Kližan

Martin Kližan poskočil vo svetovom rebríčku do Top 25

Lídrom rebríčka ATP vo dvojhre je neohrozene Novak Djokovič. V rámci Top 10 sa Japonec Kei Nišikori posunul zo siedmej priečky na šiestu a Čech Tomáš Berdych z ôsmeho miesta na siedme, za oboch klesol Španiel David Ferrer.