Mihalíková a Molčan na Australian Open prešli cez prvé kolo debla, Schmiedlová vo dvojhre skončila na rakete Giorgiovej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Anna Karolína Schmiedlová
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová. Foto: archívne, SITA/AP.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová nedokázala prvýkrát postúpiť do 3. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open, 28-ročná Košičanka vo štvrtkovom zápase 2. kola podľahla Talianke Camile Giorgiovej za 91 minút 4:6, 3:6, v rovnakej fáze podujatia v Melbourne Parku sa predstavila aj v rokoch 2014, 2015 a 2021.

Giorgiová premenila druhý mečbal

V hlavnej súťaži hrala deviatykrát v kariére, na AO 2023 bola posledná slovenská zástupkyňa vo dvojhre.

Schmiedlová v prvom sete vyrovnala stav z 0:2 na 2:2, Giorgiová potom viedla 4:2 aj 5:3. Slovenka nevyužila dve šance vyrovnať stav na 5:5 a Talianka následne premenila druhý setbal. V druhom sete viedla Schmiedlová 2:0, no potom prehrala tri gemy za sebou. Aj keď dokázala vyrovnať na 3:3, Giorgiová znova uspela v troch gemoch za sebou a v tom záverečnom premenila druhý mečbal. Celkovo v druhom sete zobrala Slovenke podanie až štyrikrát.

Anna Karolína Schmiedlová nastúpila proti Giogriovej po druhý raz v kariére, v prvom vzájomnom súboji vo finále turnaja WTA v poľských Katoviciach v roku 2015 ju zdolala 2:0.

Miháliková a Molčan pokračujú

Vo štvorhre žien pokračuje na turnaji Tereza Mihalíková, ktorá s Bieloruskou Alexandrou Sasnovičovou postúpili vo štvrtok do 2. kola.

V stretnutí 1. kola zvíťazili nad čínsko-bieloruskou dvojicou Sin-jün ChanSin-jün Cha, Lidia Morožovová za takmer dve hodiny 6:4, 1:6, 6:3. O účasť v 3. kole zabojujú proti víťazkám duelu medzi americkým párom Asia Muhammadová, Taylor Townsendová a argentínsko-egyptským duom Nadia Podoroská, Mayar Sherifová.

Alex Molčan si na tohtoročnom Australian Open zahrá v 2. kole aj vo štvorhre mužov, vo štvrtkovom zápase 1. kola s Čechom Jiřim Lehečkom zdolali argentínsku dvojicu Fransisco Cerundolo, Tomas Martin Etcheverry za 94 minút 6:4, 7:6 (5). V 2. kole sa stretnú s víťazmi súboja medzi rakúskym párom Alexander Erler, Lucas Miedler a 10. nasadeným indicko-austrálskym duom Rohan Bopanna, Matthew Ebden.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alex MolčanAlexandra SasnovičováAnna Karolína SchmiedlováCamila GiorgiováMatthew EbdenNadia PodoroskáRohan BopannaTereza Mihalíková