Výsledok kolektívneho vyjednávania považujeme za pomstu predsedu vlády za to, že odborári odmietli podpísať zahanbujúce memorandum a vzdať sa tak svojho ústavného práva na kolektívne vyjednávanie. Tvrdia to členovia predsedníctva Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku.
Ak sa nová vláda vo svojom programovom vyhlásení jednoznačne nezaviaže k tomu, čo chce so školstvom urobiť, ako to chce urobiť a dokedy to chce urobiť, potom vznikne legitímny priestor na prípadné nátlakové akcie, hovorí predseda odborového zväzu Pavel Ondek.
Minister školstva Juraj Draxler v utorok odborárov ubezpečil, že prvý návrh rozpočtu od ministerstva financií na zvýšenie platov vo výške 1,3 percenta je preňho rovnako neprijateľný a nemôže s ním súhlasiť.