Odsúdený člen piťovcov podal sťažnosť, súd mu zamietol obnovu konania

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sudca, súd
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici vo štvrtok zamietol žiadosť o povolenie obnovy konania pre Igora Dvorského, ktorý bol odsúdený v rámci prípadu zločineckej skupiny piťovci.

Dostal 22 rokov za mrežami

Ako ďalej agentúru SITA informovala Zuzana Zvalová z kancelárie predsedu ŠTS, súd nezistil podmienky obnovy konania podľa trestného poriadku. Odsúdený podal proti vyhlásenému uzneseniu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR (NS SR).

NS SR Dvorskému v novembri 2014 právoplatne uložil trest 22 rokov väzenia. Pôvodne mu predtým v máji toho istého roku ŠTS vymeral vo väzení s najprísnejším stupňom stráženia 24 rokov.

Viacerým znížil tresty

ŠTS v Pezinku v máji 2014 vymeral pre 14 z 18 obžalovaných v rámci skupiny piťovci tresty od jedného roka podmienečne až do 24 rokov vo väzení. Vinným ich uznal z trestných činov zloženia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, vyberania výpalného alebo obchodovania s drogami. Zvyšných štyroch obžalovaných vtedy súd oslobodil.

Najvyšší súd neskôr v novembri 2014 v rámci odvolacieho konania viacerým obžalovaným znížil tresty. Jurajovi Ondrejčákovi, známemu ako Piťo, ktorý bol označovaný za šéfa skupiny, napríklad z pôvodne uložených 18 rokov právoplatne vymerali 16-ročný trest.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor DvorskýJuraj Ondrejčák
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR