Odložili predaj nových smartfónov Huawei, dôvodom operátorov je bezpečnosť aj neistota podpory

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Huawei
Foto: ilustračné, SITA/AP.
  • aktualizované 22. mája 16:56

TOKIO 22. mája (WebNoviny.sk) – Dvaja britskí mobilní operátori a dve japonské telekomunikačné firmy prevádzkujúce mobilné siete sa rozhodli pozastaviť plány na predaj nových mobilných telefónov čínskej spoločnosti Huawei, vhodných pre siete 5G.

Dôvodom odkladu je neistota podpory

Britské firmy EE a Vodafone v stredu informovali, že pozastavujú uvedenie smartfónov Huawei, ktoré sa môžu používať pre mobilné siete budúcej generácie. Obe spoločnosti uviedli, že dôvodom odkladu je neistota okolo mobilov druhého najväčšieho výrobcu smartfónov na svete.

Generálny riaditeľ telekomunikačnej spoločnosti EE Marc Allera povedal, že predaj smartfónov Huawei sa neobnoví, kým nenadobudne „informácie a dôveru a dlhodobú záruku„, že zákazníci budú mať podporu počas životnosti telefónov.

Problémom je aj bezpečnosť

Japonská spoločnosť SoftBank Corp. v stredu informovala, že odložila predaj smartfónu Huwaei P30 Lite, ktorý bol naplánovaný na 24. mája, vopred urobené objednávky zrušili. Japonský telekomunikačný operátor KDDI predaj týchto smartfónov, stanovený na záver mája, tiež na neurčito odložil.

Hovorca spoločnosti SoftBank Hirojuki Mizukami uviedol, že firma chce, aby „sa zákazníci pri používaní našich produktov cítili bezpečne“. Žiadne ďalšie podrobnosti neboli k dispozícii a nie je jasné, či sa predaj začne.

Americká vláda minulý týždeň obmedzila predaj technológií čínskym dodávateľom telekomunikačnej techniky pre údajne bezpečnostné riziká. Washington však ohlásil, že poskytuje 90-dňové obdobie telekomunikačným operátorom, aby si našli iných dodávateľov. Japonská vláda voči firme Huawei nepodnikla žiadne kroky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Huawei