Obrazom: Najkrajšie momenty štvrtého finálového zápasu NHL

Boston - Chicago 5:6 po predĺžení
Súboj obrancu Chicaga Michala Rozsívala (32) s Toreyom Krugom (47) počas štvrtého finálového zápasu NHL, v ktorom Blackhaws zvíťazili na ľade Bostonu 6:5 po predĺžení. Foto: SITA/AP

BOSTON 20. júna (WEBNOVINY) – Už tretí finálový zápas NHL zo štyroch v roku 2013 sa rozhodol až v predĺžení. Fanúšikovia videli najmä v riadnom hracom čase ofenzívne predstavenie oboch tímov.

Boston v zápase neustále doťahoval vedenie Chicaga. Blackhawks vyhrávali 1:0, 3:1, 4:2 i 5:4, Bruins vždy našli odpoveď a vrátili sa do duelu. Po presnom zásahu Brenta Seabrooka zo záveru 70. min však už nemohli pokračovať v súboji.

Finálová séria je tak po štyroch dueloch vyrovnaná, piaty duel je na programe v sobotu v Chicagu, šiesty o dva dni neskôr v Bostone. Oba stretnutia začínajú o 20.00 h východoamerického času (2.00 SELČ ďalší deň).

Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrtého finálového zápasu NHL

Smutný brankár "medveďov" Tuukka Rask po šiestom góle v jeho sieti, ktorý strelil v predĺžení štvrtého finálového zápasu NHL obranca Chicaga Blackhawks Brent Seabrook. Foto: SITA/AP

Obranca Chicaga Brent Seabrook strieľa rozhodujúci gól v predĺžení štvrtého finálového zápasu NHL, v ktorom Blackhawks vyhrali na ľade Bostonu 6:5 po predĺžení. Foto: SITA/AP
Smutní hráči Bostonu Bruins po štvrtom finálovom zápase, v ktorom prehrali na domácom ľade s Chicagom 5:6 po predĺžení. Foto: SITA/AP
Hrdinom štvrtého finálového zápasu NHL sa stal obranca Brent Seabrook (7), ktorý strelil v predĺžení rozhodujúci gól Chicaga Blackhawks. Foto: SITA/AP
Radosť hráčov Chicaga Blackhawks po štvrtom finálovom zápase NHL, v ktorom zvíťazili na ľade Bostonu Bruins 6:5 po predĺžení. Foto: SITA/AP