OBI na Slovensku expanduje ďalej. V Spišskej Novej Vsi vo štvrtok 27.5.2021 otvorili svoju pätnástu predajňu, ktorá sa môže pochváliť zaujímavým prvenstvom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto c. 1.jpg
Novootvorená predajňa OBI v Spišskej Novej Vsi. Foto: OBI

Najväčšia sieť hobbymarketov OBI otvorila 27.5.2021 v Spišskej Novej Vsi svoju celkovo pätnástu predajňu na Slovensku. V nasledujúcich mesiacoch k nej pribudnú predajne v ďalších mestách. Reťazec sa v rámci svojej stratégie chce dostať bližšie k zákazníkom v okresných mestách.

„Tešíme sa, že napriek pretrvávajúcej pandémii plníme naše záväzky a po úspešnom otvorení v Dunajskej Strede investujeme do ďalších nových prevádzok, ktoré na Slovensku otvoríme,“ potvrdil Hendrik Voigt, generálny riaditeľ spoločnosti OBI Slovakia.

Foto c. 2.jpg
Ing. Pavol Bečarik (vpravo), primátor mesta Spišská Nová Ves preberá symbolický šek – príspevok na nákup motorového vozidla na rozvoz stravy pre seniorov od Ľudovíta Gášpara, regionálneho manažéra predaja OBI Slovakia. Foto: OBI

Nemecký reťazec OBI je na Slovensku a v strednej Európe jednotkou v oblasti DIY sortimentu a potrieb pre domácich majstrov i domácnosti. Na Slovensku má OBI dnes spolu s novou prevádzkou v Spišskej Novej Vsi už 15 predajní. S ponukou viac ako 60-tisíc výrobkov a dominantným, viac ako 30-percentným podielom na trhu projektových hobbymarketov chce svoje služby sprístupniť novým zákazníkom aj v menších mestách.

„Po Spišskej Novej Vsi plánujeme ďalšie predajne otvoriť aj v iných okresných mestách, v tomto roku ešte v Michalovciach. A našim zákazníkom tak ponúknuť možnosť nakúpiť všetko pod jednou strechou,

Navyše v prístupných otváracích hodinách. Nedovolíme, aby nás pandémia v našom úsilí o expanziu spomalila a budeme pokračovať v  realizácii plánov, ktoré sú predpokladom úspechu  na slovenskom trhu,“ upresňuje Voigt.

Foto c. 3.jpg
Nový koncept elektronáradia pre domácich majstrov v OBI Spišská Nová Ves. Foto: OBI

Na nákupy na bicykli

Novootvorená predajňa v Spišskej Novej Vsi sa môže pochváliť zaujímavým prvenstvom. Ide o prvú prevádzku OBI na Slovensku, ku ktorej povedie aj nová cyklotrasa. „Tešíme sa, že naši zákazníci budú mať možnosť zvoliť si pre nákup aj ekologickú formu dopravy a so sortimentom väčších rozmerov im radi pomôžeme“, hovorí Ľudovít Gášpar, regionálny manažér predaja OBI Slovakia.

Domáci majstri sa môžu tešiť na nový koncept usporiadania elektronáradia a príslušenstva. Ostatní zákazníci určite ocenia bohatú ponuku výnimočného záhradného centra, najmä v tomto ročnom období. Okrem stoviek najrozmanitejších rastlín v ňom nájdu záhradný nábytok, grily, bazény a ďalšie produkty na voľný čas a zábavu.

„Keďže máme predajne po celom Slovensku, dobre poznáme slovenských zákazníkov a rozumieme ich potrebám. Naše predajne ročne navštívi šesť miliónov zákazníkov. Takmer všetok sortiment je možné rezervovať online a vyzdvihnúť v predajni alebo pohodlne cez Onlineshop nechať dopraviť domov. Naši zákazníci oceňujú aj projektové poradenstvo, ktoré v  OBI prevádzkach poskytujeme. Či už ide o prípravu projektu prestavby bytu, alebo o rekonštrukciu celého domu“, dodáva Gášpar.

Foto c. 4.jpg
Veľkej obľube sa tešia aj OBI záhradné centrá. Foto: OBI

O spoločnosti OBI

OBI je dominantným hráčom na DIY trhu nielen v Nemecku, ale aj vo väčšine krajín strednej a východnej Európy.

Prvý obchod značka otvorila ešte v roku 1970. Dnes má OBI v Európe 660 predajní a 49 000 zamestnancov. Okrem Nemecka má firma zastúpenie v ďalších desiatich krajinách – Bosne Hercegovine, Česku, Maďarsku, Poľsku, Rakúsku, Rusku, Slovensku, Slovinsku, Taliansku, a vo Švajčiarsku. U nás OBI pôsobí od roku 2016. V pätnástich slovenských pobočkách v súčasnosti pracuje cca. 850 zamestnancov.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie OBIOBI Slovakia