Obec Lúky v púchovskom okrese žije referendom, obyvatelia rozhodnú o osude miestnej lekárne

Voľby, hlasovanie
Ústavný súd SR v stredu 7. júla rozhodol o tom, že predmet referenda o predčasných parlamentných voľbách nie je v súlade s Ústavou SR a preto sa nemôže konať. Foto: ilustračné, SITA/Jana Birošová

Obyvatelia obce Lúky v Púchovskom okrese v sobotu majú možnosť rozhodnúť, či v miestnej lekárni bude naďalej pôsobiť jej doterajšia prevádzkovateľka Emília Vondrová.

Obecné zastupiteľstvo vyhlásilo referendum po tom, čo oň v petičnej akcii požiadalo 244 miestnych občanov.

Počet podpisov bol dostatočný

Podnetom k petičnej akcii bola výpoveď nájomnej zmluvy zo strany obce, ktorú schválilo na januárovom rokovaní obecné zastupiteľstvo.

Aj keď pri kontrole podpisových hárkov príslušná komisia šesť podpisov vyradila, 238 podpisov je dostatočný počet a mierne prekračuje potrebnú 30-percentnú hranicu pre vyhlásenie referenda.

Vyše sedemsto oprávnených voličov

V referende sa Lúčania môžu vyjadriť, či sú za to, aby nájomný vzťah so súčasnou prevádzkovateľkou lekárne v budove bývalého zdravotného strediska zostal zachovaný a navyše bez akejkoľvek zmeny nájomnej zmluvy.

Hlasovať v referende môžu v sobotu od 7:00 do 20:00 v miestnom kultúrnom dome. Právo zúčastniť sa na referende má 750 voličov, a na to, aby bolo referendum platné, sa na ňom musí zúčastniť nadpolovičná väčšina.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emília Vondrová