Nový tunel pod Bosporom zlyhal deň po otvorení

Bospor, Istanbul
Foto: Lonely Planet

ISTANBUL 30. októbra (WEBNOVINY) – Cestujúci vlaku smerujúceho cez čerstvo otvorený podmorský železničný tunel popod Bosporskú úžinu museli v stredu časť cesty kráčať peši.

Príčinou bol výpadok elektrickej energie, ktorý spôsobil zastavenie súpravy. Stalo sa tak deň po slávnostnom otvorení tunela, ktorý spojil európsku časť Istanbulu s ázijskou.

Problém sa však podľa informácií tamojších médií podarilo odstrániť do niekoľkých minút a pasažieri po krátkej vychádzke po koľajniciach mohli nasadnúť späť do vlaku a pokračovať v ceste.

Takmer 14 kilometrov dlhý tunel sa stal prvou dokončenou veľkou stavbou spomedzi viacerých ambicióznych plánov predstavených vládou premiéra Recepa Erdogana. Tunel je súčasťou niekoľkomiliardového megaprojektu s názvom Marmaray a vyriešiť by mal dopravnú situáciu v husto zaľudnenom, viac ako 15-miliónovom hlavnom meste, ktorého dva fungujúce mosty cez Bospor nápor ľudí nezvládajú. Tunel po mnohých zdržaniach a problémoch oficiálne otvorili v utorok na 90. výročie vzniku modernej Tureckej republiky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom