Nie je žiadny dôvod začať uvažovať o brexite Veľkej Británie bez dohody, tvrdí minister Korčok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ivan Korčok
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Nie je žiadny dôvod začať uvažovať o odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) bez dohody. Povedal to minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) po telefonáte s hlavným vyjednávačom EÚ pre vzťahy so Spojeným kráľovstvom Michelom Barnierom.

Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí (MZV). Podľa šéfa rezortu diplomacie je kľúčové, aby bola EÚ pri rokovaniach s Britániou jednotná.

Stále je čas na dobrú dohodu

„EÚ je v kľúčových momentoch jednotná, čo sa nám osvedčilo aj počas rokovaní o vystúpení. Stále je ale dosť času na dobrú dohodu. V tejto fáze nie je žiadny dôvod začať uvažovať o odchode Spojeného kráľovstva bez dohody,” uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Vyjadrenie podpory Veľkej Británii

Korčok tiež informoval, že prioritami Slovenska v rokovaniach o budúcich vzťahoch sú najmä obchod s produktami v oblasti automobilového, elektronického, chemického priemyslu a poľnohospodárstva, ako aj letecká a cestná doprava.

„Nemenej dôležitými prioritami sú s ohľadom na početnú slovenskú komunitu otázky koordinácie sociálneho zabezpečenia a súdnej spolupráce v rodinných veciach,” uzavrel minister.

Korčok zároveň ocenil doterajšiu prácu Michela Barniera a vyjadril mu podporu Slovenskej republiky.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan KorčokMichel Barnier
Firmy a inštitúcie Európska úniaMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR