Nezamestnanosť v krajinách OECD klesla na úroveň pred pandémiou, pokračuje pozitívny trend

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nezamestnaní, nezamestnanosť
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Nezamestnanosť v krajinách združených v Organizácii pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) bola vo februári v priemere na úrovni 5,2 percenta, čiže sa znížila z januárových 5,3 percenta. Prvýkrát pritom klesla pod úroveň z obdobia pred pandémiou koronavírusu. Zároveň bola najnižšia od roku 2001, odkedy má OECD údaje k dispozícii.

V ekonomikách OECD bolo vo februári 34,9 milióna nezamestnaných, čiže o 700-tisíc menej ako pred vypuknutím pandémie. Organizácia o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.

Najnovší pokles nezamestnanosti je pokračovaním pozitívneho trendu a vítanou správou pre krajiny OECD. Avšak vzhľadom na zvýšenú globálnu neistotu a geopolitické napätie budeme situáciu naďalej pozorne monitorovať,“ uviedol hlavný štatistik OECD Paul Schreyer.

V eurozóne sa miera nezamestnanosti vo februári znížila na 6,8 percenta z januárových 6,9 percenta. O dve desatiny percentuálneho bodu (pb) klesla vo Fínsku, Grécku, Holandsku a Španielsku. Zreteľne sa nezamestnanosť zmenšila aj v Kanade a Turecku a miernejšie aj v USA a Japonsku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Paul Schreyer
Firmy a inštitúcie OECD Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj