Nevšedné príbehy, ktoré obleteli svet v roku 2012 - 2. časť

Bez názvu
Foto: www.fistfuloftalent.com

Nemec Werner Kahmann dokončil vysokú školu takmer 40 rokov po prvom zápise. Po 63 semestroch štúdia na Kolínskej univerzite a 86 zložených skúškach má 61-ročný muž konečne v rukách diplom aj titul inžiniera. Do štúdia aplikovaných vied sa Nemec pustil ešte v roku 1973 a za dôvod svojho nekonečného štúdia označil neustále pendlovanie medzi rodným Siegburgom a sídlom školy v Kolíne. Najprv prerušil štúdium kvôli zlomenej nohe, v roku 1984 kvôli narodeniu dcéry a v roku 2004 kvôli novým poplatkom za štúdium. Keď poplatky v roku 2011 zrušili, bol naspäť na univerzite a o rok neskôr školské lavice opustil naposledy – tentokrát už s titulom.

Bez názvu
Foto: www.odditycentral.com

Nevesta v Thajsku zomrela pár dní pred svadbou, sobáš sa však na podnet ženícha Chadila Deffyho aj napriek tomu konal. Thajčania tvorili pár už desať rokov, mladý režisér však kvôli svojmu štúdiu termín svadby neustále presúval. Nakoniec stanovili deň svadby na začiatok januára, Sarinya Kamsook sa však niekoľko dní pred svadbou stala obeťou tragickej autonehody. Mladý Thajčan sa rozhodol zložiť manželský sľub aj po jej smrti. Prekvapenej rodine a blízkym rozoslal pozvánky na budhistickú svadobnú ceremóniu, ktorej útržky v januári odvysielala aj verejnoprávna televízia. Chadil údajne považoval svadbu za splnenie posledného želania Sarinyi, ktoré jej umožní odpočívať v pokoji a jemu samotnému uľahčí zmierenie sa s tragickou udalosťou.

Číňan Ťian Feng zažaloval svoju manželku po tom, ako mu porodila škaredú dcéru. Aj napriek bizarnosti obvinenia sa mu podarilo vysúdiť takmer 93-tisíc eur. Číňan si manželku údajne bral z lásky a žili spolu bez problémov, až do narodenia prvého dieťaťa, ktoré sa nepodobalo ani na jedného z rodičov. Číňan manželku najprv upodozrieval z nevery, žena sa však na naliehanie priznala, že pred tým, ako sa spoznali, absolvovala sériu plastických operácií v hodnote takmer 70-tisíc eur, ktoré zásadne zmenili jej vzhľad. Túto skutočnosť svojmu nastávajúcemu neprezradila ani po svadbe. Číňan okamžite požiadal o rozvod a na manželku podal žalobu za to, že ho prinútila k svadbe podvodom a „pod falošnou zámienkou“. Súd sa priklonil na Fengovu stranu a mužovi priznal vysoké odškodné.

Kniha, čítanie, žena, posteľ, zaspávanie, relax, l
Foto: marriagelifeministries.org

Vydavateľstvo Eterna Cadencia v Argentíne začalo tlačiť „miznúce knihy“ s vymedzenou dobou „trvanlivosti“. Ak ich čitatelia neprečítajú do dvoch mesiacov od otvorenia ochranného obalu, riadky v knihe jednoducho zmiznú a jediné, čo im zostane, budú prázdne strany v tvrdej väzbe. Projekt s názvom „Kniha, ktorá nepočká“ chce zvýšiť čítanosť začínajúcich autorov. Ak sa ich knihy nezačnú predávať krátko po vydaní, autori nemusia mať už nikdy šancu dopracovať sa k písaniu ďalšej. Prvá „kniha, ktorá nemôže počkať“ sa vypredala ešte v deň vydania a do obchodu prišli stovky objednávok na ďalšie výtlačky. V sérii vyjdú knihy ďalších súčasných latinsko-amerických autorov, ktoré si zaslúžia pozornosť.

Bez názvu
Foto: www.telegraph.co.uk

Britská tínedžerka zostala uväznená v tele 105-ročného človeka. Hayley Okines, ktorá trpí na zriedkavé ochorenie menom progéria spôsobujúce predčasné starnutie, prekonala skeptické predpovede lekárov a tento rok oslávila už svoje 14. narodeniny. Ľudia s ochorením, na ktoré trpí len 89 pacientov na celom svete, sa pritom nedožívajú viac ako 12 rokov. Fyzickými zmenami na svojom tele však Hayley už dávno prekonalo aj vlastnú matku. Krehké kosti, žilková pleť, strata vlasov či artritída sú len niektoré z príznakov zatiaľ nevyliečiteľnej choroby, ktoré tínedžerke komplikujú život. Zabezpečiť správnu opateru pre dieťa, ktoré sa mentálne túži začať osamostatňovať, fyzicky to však pre ňu nie je možné, je zložité. Vďaka internetu a sociálnym sieťam sa pre Britku otvoril úplne nový svet. Tento rok Hayley zaradili spolu s dvomi osemročnými Američankami do klinického testu v Bostone, kde chcú odskúšať účinky lieku, ktorý by spomalil starnutie.

Polícia v USA riešila kuriózny prípad s „upratovacou vílou“, ktorá sa ľuďom vlámala do bytu, vyleštila ho a nechala po sebe účet aj s adresou. Upratovačka v stredných rokoch Sue Warrenová polícii uviedla, že zúfalo potrebovala peniaze, a keď si jej služby nikto neobjednal, sama si náhodne vybrala domy na upratanie. Warrenová sa dostala najmenej do troch domácností – neišlo pritom o násilné vlámanie a žena nič neukradla – len upratala a nechala účet na 75 dolárov. Jeden z domov dokonca upratala v čase, keď dcéra majiteľky domu tvrdo spala a jej prítomnosť si vôbec nevšimla. Voči „upratovacej víle“ síce neboli vznesené žiadne obvinenia, polícia jej však zvláštny biznis pod hrozbou zatknutia okamžite zakázala.

Bez názvu
Foto: www.chinadaily.com.cn

Číňan z provinicie Če-ťiang získal röntgen celého tela, keď zaspal na páse na kontrolu batožiny. Prípad sa odohral na vlakovej stanici vo východnej Číne, na ktorej musia pasažieri cestujúci diaľkovými vlakmi prejsť podobnou bezpečnostnou kontrolou ako na letisku. Muž v podguráženom stave v neskorých nočných hodinách unikol pozornosti miestnych strážnikov a unavený si ľahol priamo na pás určený na kontrolu batožiny, kde okamžite zaspal. Pás však automaticky zareagoval na váhu tela a muža vtiahol do skenovacieho zariadenia. Po röntgene celého tela muž vstal a rýchlo odkráčal preč, akoby sa nič nestalo. Stanici na pamiatku zanechal snímok s detailami o stave svojich kostí a vnútorných orgánov.

Včely v okolí francúzskeho mesta Ribeauville na jeseň vyrábali modrý a zelený med. Po týždňoch skúmania včelári zistili, že za zvláštnu farbu sladkého nektáru bola zodpovedná bioplynová stanica ležiaca neďaleko úľov v Alsasku. Tá spracúvala odpad zo štrasburskej továrne spoločnosti Mars, ktorá je známa výrobou čokoládových tyčiniek a cukroviniek. V bioplynovej stanici, ktorá leží asi 4 km od úľov, sa spracúval aj odpad z farebných lentilkových cukríkov M&M´s, ktorého zbytky boli zodpovedné aj za netradičné sfarbenie medu. Prevádzkovateľ stanice nechal kontajnery na odpad vyčistiť a sľúbil, že materiál bude skladovať vo vzduchotesných nádobách.

Bez názvu
Foto: www.bbc.co.uk

Žena v americkom Kentucky sa prilepila na záchodovú misu v obchodnom dome Walmart, pri vyslobodzovaní museli zasahovať aj záchranári. Na záchodovej doske sa pravdepodobne nachádzalo sekundové lepidlo, ktoré spôsobilo, že žena z dosky nedokázala vstať ani v priebehu 60 minút. Následne sa jej krikom podarilo získať pozornosť okoloidúcich, ktorí privolali záchranárov. Vyslobodenie ženy z toalety trvalo ďalšiu hodinu, záchodovú misu z jej pozadia však dokázali odstrániť až v nemocnici. Poručík miestnej polície Matthew Donnelly uviedol, že aj v takejto bizarnej situácii ide o trestný čin a ak sa potvrdí, že lepidlo sa na doske objavilo zámerne, páchateľ môže čeliť obvineniam z útoku druhého stupňa.

Bez názvu
Foto: www.bbc.co.uk

Švéd na vodičský preukaz nakreslil verný autoportrét, úrady si to nevšimli. Umelec Frederik Säker tak chcel sám sebe dokázať, že je dosť talentovaný na kreslenie portrétu, ktorý by úradne prešiel namiesto fotografie. Úrady uviedli, že preskúmali originálne dokumenty a porovnali ich s predchádzajúcim preukazom. Keďže obrázok, ktorý Švéd dodal, vyzeral ako fotografia, nemali dôvod ho spochybňovať a preukaz vydali s oficiálnou pečiatkou. Umelec momentálne pracuje na desiatich ďalších portrétoch, ktoré sa ľudia pokúsia použiť na preukazoch namiesto fotografií. Neskôr ich chce vystaviť aj na svojej vernisáži.

Okrem toho svet zaplavili novátorské podnikateľské plány ako biznis na „prenájom partnerov“ v Číne, rozvodový hotel v Holandsku či pojazdný karavan, ktorý sľubuje vyliečenie opice do 45 minút. Z noviniek na trhu zaujali aj lízanky zabraňujúce štikútaniu z dielne 13-ročnej Američanky či cukríky, ktoré navoňajú telo ako parfum. Nechýbali inšpirujúce príbehy z ríše zvierat o psovi, ktorý spáva na hrobe svojho pána vyše šesť rokov či kocúrovi, ktorý prešiel vyše 700 km, aby našiel svojho pána, ako aj obdivuhodné či vtipné ľudské príbehy.

Zdroj: SITA, AP, Reuters, www.bbc.co.uk, www.cbsnews.com, www.latimes.com, www.sueddeutsche.de, www.odditycentral.com, www.newsnet5.com a.i.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom