Nemeček súhlasí s podpisom výzvy od bojkotujúcich hráčov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Igor Nemeček
Obom táborom záleží na tom, aby sa dohodli, hovorí prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 27.decembra (WebNoviny.sk) – Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček rád podpíše Verejný záväzok, na čo ho v nedeľu vyzvala skupina bojkotujúcich hráčov na čele s Michalom Handzušom.

„Som rád, že po zbytočne turbulentných mesiacoch, ktoré zažívame od júna, sa hráči rozhodli posunúť vpred. Záväzok, ktorý som dostal od hráčov a je v súlade s naším návrhom Memoranda len potvrdzuje moje slová, ktoré som povedal v septembri tohto roka. Už vtedy som sa totiž verejne zaviazal, že pokiaľ nebude mimoriadny kongres do konca júna 2016, 30. júna abdikujem. Verím, že sa podpisom tohto záväzku situácia upokojí a budeme môcť spoločne pracovať na tom, aby slovenský hokej napredoval,“ povedal prezident SZĽH Igor Nemeček pre web HockeySlovakia.sk. Patová situácia v slovenskom hokeji v súvislosti s bojkotom reprezentácie veľkej skupiny hráčov tak už nepotrvá dlho.

Bojkotujúci hokejisti predložili svoj návrh na uzavretie verejnej dohody prezidentovi SZĽH. Podľa hovorcu iniciatívy Michala Handzuša ide o ústretovú ponuku ako túto situáciu rýchlo a jednoducho vyriešiť. „Vieme, že reprezentovať Slovensko je jeden z najkrajších momentov hokejovej kariéry a vždy sme to robili naplno a so cťou. Aj preto bolo pre nás veľmi ťažké vyhlásiť reprezentačný bojkot, ale inú možnosť sme nemali. Záleží nám na budúcnosti slovenského hokeja, záleží nám na takom fungovaní hokejového zväzu, ktorý sa riadi základnými pravidlami fair-play a neúnavne pracuje na zlepšení stavu hokeja na Slovensku. Bojkotom trpia hráči aj fanúšikovia, no jedine funkcionári ho môžu ukončiť. My – hráči, chceme hrať, no nemôžeme súhlasiť s neurčitými prísľubmi do neurčitej budúcnosti. Preto predkladáme prezidentovi SZĽH I. Nemečkovi ústretovú ponuku,“ píše sa vo vyhlásení iniciatívy bojkotujúcich hráčov, ktorú zaslal agentúre SITA Michal Handzuš.

Uvádza sa v nej, že čas do majstrovstiev sveta 2016 sa kráti a hráči majú záujem, aby prípravné kempy reprezentácie prebehli v pohode, pokoji a s tými najlepšími hokejistami. „Naša ponuka k tomu otvára cestu. Vyzývame prezidenta SZĽH, aby sa autoritou svojej funkcie a svojím verejným záväzkom zaviazal presadiť základné demokratické pravidlá fair-play do hokejového zväzu. Vyzývame ho, aby prejavil dobrú vôľu a skutočný záujem o dobro slovenského hokeja a radosť slovenských fanúšikov. Stačí pridať podpis pod verejný záväzok,“ tvrdia bojkotujúci hráči.

Znenie Verejného záväzku hráčov v plnom znení bez redakčných úprav:

„Prezident SZĽH sa zaväzuje, že svojou autoritou presadí konanie mimoriadneho kongresu do konca júna 2016 tak, aby sa na tomto kongrese konali nové voľby funkcionárov SZĽH podľa nových demokratických stanov. Prezident SZĽH sa osobitne zaväzuje presadiť, aby právo voliť funkcionárov SZĽH patrilo len voleným delegátom hokejových klubov a združení. V prípade, že sa takýto mimoriadny kongres a voľby podľa nových demokratických stanov neuskutočnia do konca júna 2016, prezident SZĽH sa zaväzuje, že 30. júna 2016 odstúpi z funkcie. Hráči vítajú tento verejný záväzok prezidenta SZĽH a vyhlasujú, že sú k dispozícii reprezentačnému trénerovi.“

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor NemečekMichal Handzuš
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentáciaSZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja