NBA: Chicago sa preskákalo k víťazstvu nad Philadelphiou

Chiccago philadelphia NBA
Hráč Chicaga Bulls Taj Gibson strieľa kôš proti Philadelphii Foto: SITA/AP

NEW YORK 18. marca (WEBNOVINY) – Basketbalisti New York Knicks hrajú po zmene trénera ako vymenení.

Pod vedením Mika Woodsona vyhrali aj tretí zápas a keby si mohli vybrať súpera pre play-off, asi by to bola Indiana. V piatok ju zdolali v Madison Square Garden a v sobotu aj v Indianapolise, a to celkom jednoznačne 102:88.

Znova sa prezentovali nesebeckým basketbalom, v tíme s viacerými hviezdami nik nevynikal a čo je pre Knicks zvlášť dobrá správa, Jeremy Lin neprestáva potvrdzovať svoje kvality. V sobotu sa prezentoval 19 bodmi, ôsmimi v prispel k rozhodujúcej pasáži, ktorú hostia vyhrali 17:4. Do Indianapolisu ho prišlo povzbudiť niekoľko stoviek fanúšikov ázijského pôvodu, takže mal takmer domáce prostredie. „Bolo to trochu bláznivejšie ako zvyčajne. Ale páčilo sa mi to. Nevedel som, že mám v Indiane toľko priaznivcov,“ reagoval rozohrávač s taiwanskými koreňmi. Knicks sa vďaka triumfu vrátili na ôsmu priečku zaručujúcu účasť v play-off.

Blok Dwighta Howarda

Chicagu tretí zápas v rade chýbal dirigent tímu Derrick Rose, ale hoci Phipadelphia viedla o 14 bodov, nedokázala to využiť tak, ako v piatok Portland. Bulls v prvej štvrtine strelili iba 11 bodov, najmenej v celej sezóne, a dopustili sa ôsmich strát lopty. Do konca polčasu však náskok 76ers stiahli na 6 bodov a v tretej štvrtine dokonali obrat aj zásluhou 10 bodov Rosovho náhradníka C. J. Watsona. Tréner domácich Tom Thibodeau vedel, čomu vďačiť za víťazstvo 89:80: „Opäť to bol raz príbeh o doskokoch. Tie nám vyhrali zápas.“ Bulls „preskákali“ 76ers 53:39.

Basketbalisti San Antonia nedokázali v texaskom derby v Dallase nadviazať na piatkový triumf z Oklahomy a prehrali 99:106. Úradujúcim šampiónom chýbali dvaja hráči základu Brendan Haywood a Shawn Marion, preto museli zabrať náhradníci. „Tento zápas bol pre nás dôležitý. S blížiacim sa koncom základnej časti rastie aj naša forma. Dnes to bol ukážkový príklad,“ povedal 38-ročný veterán Mavericks Jason Kidd, ktorý si pripísal prvé double-double v sezóne, 486. v kariére. Medzi aktívnymi hráčmi NBA mu v tomto ukazovateli patrí tretie miesto.

Ani Svätý Patrik nepomohol bostonským Celtics k úspechu proti denverským Nuggets. V deň írskeho patróna síce prevládala na tribúnach v Denveri zelená farba, ale na ukazovateli skóre svietil po 48 minútach stav 98:91 pre domácich.