Sloboda zvierat odovzdala agrorezortu petíciu proti držaniu psov na reťaziach s takmer 100-tisíc podpismi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MIČOVSKÝ: Prevzal petíciu Nie reťaziam!
Reťaz použitá na pripútanie psa počas symbolického odovzdania petície Nie reťaziam! zástupcami Slobody zvierat ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Bratislava, 5. máj 2021. Foto: SITA/Branislav Bibel

Občianske združenie Sloboda zvierat odovzdalo ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jánovi Mičovskému (OĽaNO) a poslancovi Národnej rady SR (NR SR) Tomášovi Šudíkovi (OĽaNO) petíciu „Nie reťaziam!“ za zákaz držania psov na reťaziach. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) Daniel Hrežík. Petíciu podpísalo 97-tisíc ľudí. Agrorezort uviedol, že myšlienku zákazu držania psov na reťazi podporuje.

Som presvedčený, že táto iniciatíva nájde úspech aj v NR SR a určite ju podporím. Ak bude potrebné, budeme naďalej spolupracovať, aby výsledné riešenie uspokojilo všetkých a v najbližších rokoch sme tak mohli mať krajinu bez reťazí,“ povedal Mičovský.

Agrorezort považuje držanie psov akýmkoľvek prostriedkom na uväzovanie za nevhodný prežitok, ktorý sa musí zo spoločnosti vytratiť. Výnimku zo zákazu chce uplatniť pre psov držaných pri stádach hospodárskych zvierat, kde je to nevyhnutné.

Kľúčové však podľa rezortu pôdohospodárstva bude správne nastavenie dátumu účinnosti tohto zákazu. Unáhlený zákaz by podľa neho spôsobil veľa problémov a zvýšil počet túlavých psov, či psov vyhodených na ulicu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel HrežíkJán MičovskýTomáš Šudík
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR