PPA otvára druhú výzvu v rámci zelenej nafty, ľudia môžu požiadať o poskytnutie štátnej pomoci

Peniaze, dlhopisy
Foto: ilustračné, Gettyimages

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) zverejňuje druhú výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie štátnej pomoci vo forme úľav na environmentálnych daniach.

Ako ďalej informovala agentúra, výzva je určená pre žiadateľov, ktorí si v termíne prvej výzvy, teda od 16. augusta do 17. septembra 2021, žiadosť nepodali. Vychádzajú tak podľa ich slov v ústrety požiadavke samotných poľnohospodárov, aby si mohli uplatniť štátnu pomoc, ak v prvom termíne podať žiadosť nestihli.

Žiadosti po termíne nebudú akceptované

V rámci prvej výzvy prijala Pôdohospodárska platobná agentúra 2 462 žiadostí v celkovej výške cez 26 miliónov eur. Poľnohospodári majú takto šancu vyčerpať celú sumu 30 miliónov eur, vyčlenenú na tento účel.

Druhá výzva je otvorená od 28. októbra do 5. novembra. Žiadosti podané po tomto termíne nebude platobná agentúra akceptovať.

Vrátenie časti spotrebnej dane

Ide o výzvu na poskytnutie podpory v poľnohospodárstve, potravinárstve, lesnom hospodárstve a rybnom hospodárstve.

Cieľom pomoci je podporiť poľnohospodársku prvovýrobu formou vrátenia časti spotrebnej dane z minerálnych olejov. Konkrétne ide o uplatnenie dotácie vo výške časti spotrebnej dane z minerálnych olejov, vyčíslenej na základe štandardizovanej spotreby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra