Poľovníci na Kysuciach zachytili na fotopascu medveďa, podľa iniciatívy si ho obec prilákala vnadiskom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď, fotopasca
Tento článok pre vás načítala AI.

Pred medveďom varuje už aj ďalšia slovenská obec. Na pohyb šelmy v Skalitom v Žilinskom kraji upozornilo Poľovnícke združenie Skaľanka, ktoré o tom informovalo miestny úrad. Medveďa sa v stredu vo večerných hodinách podarilo zachytiť na fotopascu v lokalite Močiare.

V tejto súvislosti samospráva vydala upozornenie a vyzýva na obozretnosť. „Prosíme obyvateľov a návštevníkov našej obce o zvýšenú obozretnosť pri prechádzkach lesom,“ napísala obec na sociálnej sieti.

Občianska iniciatíva My sme les zase na svojej sociálnej sieti uviedla, že podľa fotografie ide o vnadisko a medveďa si prilákali. Zároveň upozornila na schválený zákon o odstrele medveďov, kde neakceptovali pozmeňovacie návrhy poslancov Tamary Stohlovej, Veroniky Remišovej a Rastislava Krátkeho.

„Obmedzili by vnadiská okolo obcí a turistických trás a zaviedli osvetu medzi ľuďmi. Podľa ministra Tarabu boli vraj „príliš vágne formulované“… Veľmi slabá výhovorka. Ak by minister chcel, znenie mohol upraviť. Lenže – nechcel. Zákon okrem toho v schválenej forme bude v konflikte s právom EÚ,“ dodala iniciatíva.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie iniciatíva My sme les